Wieczorna, czterobramkowa wygrana w ostatnim sparingu

18 08 07       Szósty tym samym ostatni sparing mają za sobą piłkarze drużyny seniorów Huraganu. Pobiedziszczanie wygrali na własnym terenie z reprezentantem Klasy Okręgowej Liderem Swarzędz 4:0 (2:0).

Była to czwarta wygrana w szóstym meczu towarzyskim przed rozpoczęciem zmagań w Lidze Międzyokręgowej. Inauguracja na wyjeździe już w najbliższą sobotę.

Sporą ciekawostką był fakt, rozgrywania drugiej części gry przy sztucznym oświetleniu Stadionu Miejskiego w Pobiedziskach. Warto przypomnieć, że powstało ono pod koniec ubiegłego roku za co dziękujemy Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach, Radzie i Władzom miasta, którzy pomogli przy realizacji inwestycji.

Wracając do meczu trener Paweł Kutynia w kadrze na to wtorkowe spotkanie miał 22. zawodników. Zabrakło tylko Mikołaja Szymochy oraz Kacpra Bienerta. Po raz kolejny wszyscy mieli okazję pokazać się trenerowi.

Prowadzenie gospodarze objęli już w 2. minucie po trafieniu samobójczym. Wynik w pierwszej części gry podwyższył jeszcze w 34. minucie Mateusz Chachuła po dośrodkowaniu Filipa Sadowczyka

Po przerwie Huraganiści dołożyli jeszcze dwa trafienia. W 67. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego Piotra Trepki piłka trafiła w poprzeczkę, ale dobitka Mariusza Olczyka pozwoliła cieszyć się z trzeciego gola. Wynik w 71. minucie ustalił Kamil Grzybowski, który z kolei dobił strzał wspomnianego już Olczyka.

Warto zaznaczyć, że goście mieli również swoje okazje do zdobycia gola. Młody zespół ze Swarzędza w letniej przerwie wzmocnił się (m.in. Piotr Ciesielski ostatnio Kotwica Kórnik, Konrad Zandrowicz ostatnio Olimpia Poznań) co z pewnością zaprocentuje w ligowych rozgrywkach Klasy Okręgowej.

Skład wyjściowy: Dominik Nowicki - Filip Sadowczyk, Szymon Ignaczak, Patryk Jóźwiak, Mateusz Siemiński - Marcin Jędrzejczak, Marcin Jackowiak, Bartosz Żołądkiewicz, David Paku-Tshela, Mateusz Chachuła - Mikołaj Witaszyk.

Wyniki wszystkich gier kontrolnych drużyny seniorów Huraganu Pobiedziska zobaczyć można TUTAJ.

W najbliższą sobotę o godzinie 16. czerwono-czarni powalczą już w I kolejce ligi międzyokręgowej. Rywalami drużyny trenera Pawła Kutni na wyjeździe będzie zespół Vitcovii Witkowo. Zapraszamy na boisko naszego rywala! (gk)