Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Wygrana w drugim sparingu z Obrą w Kościanie

17 07 19    Wygraną Huraganistów 3:1 zakończył się drugi sparing trwającego okresu przygotowawczego. Czerwono-czarni pokonali na wyjeździe wicemistrza IV ligi grupy południowej minionego sezonu Obrę Kościan.

Trener Paweł Kutynia w Kościanie skorzystał z usług 18. zawodników. W kadrze na to spotkanie zabrakło m.in. kontuzjowanych Damiana Gocałka i Adama Napieralskiego oraz przebywających na urlopach Mikołaja Witaszyka, Mateusza Gawrońskiego oraz Oskara Włodarczyka.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy kilkukrotnie groźnie zagrozili naszej bramce. Warto zaznaczyć, że bardzo dobrze w tych sytuacjach zachował się bramkarz testowanych w barwach Huraganu.

W odpowiedzi nasz zespół również mógł zdobyć gola za sprawą m.in. Bartosza Żołądkiewicza oraz zawodnika testowanego, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Tuż przed przerwą po fatalnym błędzie przy wyprowadzeniu piłki z pola bramkowego gola zdobyli gospodarze. Wyrównanie padło zaraz po przerwie w 50' minucie gry po trafieniu zawodnika testowanego. Na prowadzenie w 78' minucie nasz zespół wyprowadził inny zawodnik testowany, a wynik ustalił na pięć minut przed końcem meczu Mikołaj Kidawa.

W drugiej części gry sytuacje bramkowe miały obie strony walczące w tym spotkaniu. Momentami na boisku było nerwowo, gospodarze kończyli mecz w "10" po czerwonej kartce za uderzenie Mateusza Siemińskiego.

Już w najbliższą sobotę kolejny sparing Huraganistów. Mecz z Orkanem Konarzewo, który pierwotnie miał być rozegrany na wyjeździe odbędzie się w Pobiedziskach. Początek o godzinie 15.

Pełny terminarz gier sparingowych seniorów naszego klubu dostępny jest tutaj. Więcej na temat przygotowań można przeczytać w ubiegłotygodniowym poście. (gk)