Niedosyt na zakończenie piłkarskiego roku

16 11 13 1        Tylko jeden punkt do swojej skromnej zdobyczy tej jesieni dopisali piłkarze Huraganu w ostatnim meczu tego roku. Zawodnicy trenera Damiana Łukasika, który niespełna miesiąc temu zastąpił Łukasza Kubzdyla zremisowali na własnym terenie z Kotwicą Kórnik 1:1. Było to spotkanie rozegrane awansem z wiosny. W pierwszym meczu, rywale wygrali z naszym zespołem 1:0.

Lepiej mecz rozpoczęli czerwono-czarni. W 27. minucie po idealnym dośrodkowaniu Mikołaja Kidawy gola stadiony świata zdobył Mateusz Siemiński, który silnie z pierwszej piłki z ok. 10 metrów trafił po słupku do bramki Kotwicy. Była to jedyna bramkowa sytuacja w pierwszej połowie.

Po przerwie do ataku ruszyli rywale ale to Huragan powinien podwyższyć prowadzenie. W 65' minucie po zagraniu Krystiana Nowickiego praktycznie w czystej sytuacji znalazł ponownie Siemiński lecz przegrał pojedynek z golkiperem z Kórnika. Pięć minut później po strzale Wojciecha Tymczyszyna z ok. 15. metrów z trudem piłkę na rzut rożny wybił ponownie bramkarz Kotwicy.

Stare piłkarskie porzekadło znów dało o sobie znać w 75. minucie. Po uderzeniu z rzutu wolnego i obronie Marcina Kamińskiego, dobitkę do naszej bramki skierował Mikołaj Łopatka i było niestety 1:1. W 85. minucie przed szansą ponownie znalazł się Siemiński, którego strzał na rzut rożny wybił Mateusz Erdman.

Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem choć to Huraganiści mieli więcej klarownych sytuacji... z kolei w drugiej części gry momentami to Kotwica prowadziła grę spychając nasz zespół do defensywy. Warto dodać, że w meczu nie mógł wystąpić będący ostatnio w wysokiej formie napastnik Mikołaj Witaszyk.

Skład: Marcin Kamiński - Tymoteusz Urbański, Arkadiusz Powałowski, Marcin Pająk. Marcin Jackowiak - Mikołaj Kidawa, Oskar Włodarczyk (60' Wojciech Tymczyszyn), Patryk Jóźwiak (60' Krystian Nowicki), Damian Gocałek (77' Patryk Cegielski), Mateusz Siemiński - Ahmed Abdullah (81' Adam Napieralski). Ponadto w kadrze: Bartosz Gibasiewicz.

Krótka fotorelacja dostępna na profilu klubu na facebook TUTAJ(gk)