Lider "okręgówki" pokonany. HP w kolejnej rundzie OPP

17 09 20       Zwycięstwem 2:0 zakończyło się spotkanie 1/32 Okręgowego Pucharu Polski w którym na boisku rywala Huraganiści pokonali Zjednoczonych Trzemeszno. Rywale to aktualny lider poznańskiej klasy okręgowej w której wygrał wszystkie pięć spotkań.

W kolejnej rundzie, które rozegrana zostanie 4 października czerwono-czarni zmierzą się tym razem z liderem poznańskiej A-klasy, drużyną Czarnych Czerniejewo. Mecz rozegrany zostanie na boisku rywala.

Wracając do potyczki ze Zjednoczonymi, na boisku których lekko mówić panuje specyficzny klimat, Huraganiści spotkali się ze sporym oporem gospodarzy, którzy na spotkanie wyszli bardzo zmobilizowani i zmotywowani. Po pierwszej części meczu to jednak Pobiedziszczanie powinni prowadzić minimum dwoma bramkami.

W 13' minucie debiutujący w naszym klubie, zatwierdzony do gry w tym tygodniu zawodnik z Republiki Demokratycznej Konga David Paku-Tshela był bliski pokonania byłego golkipera HP Adama Garczyka, który z dużym trudem wybił piłkę na rzut rożny. Później w 17' i 25' minucie gry głową bramkarza z Trzemeszna powinien pokonać Mariusz Olczyk, ale zabrakło centymetrów.

Siedem minut później Kacper Bienert wpadł sam w pole karne i będąc w dobrej sytuacji do oddania strzału próbował jednak dogrywać do partnera, ale zrobił to niedokładnie. Zjednoczeni najlepszą okazję mieli w 36' minucie kiedy to akcję sam na sam wybronił bezbłędny tego dnia golkiper Huraganu Dominik Nowicki.

Po przerwie zdecydowanie mocniej zaatakowali piłkarze z Trzemeszna, spychając nasz zespół do defensywy. Jednak poza zagrożeniem ze stałych fragmentów gry nie potrafili sforsować dobrze dyrygowanej obrony przez Arkadiusza Powałowskiego i Patryka Jóźwiaka

W 73' minucie prowadzanie ekipie trenera Kutyni dał wprowadzony trzynaście minut wcześniej Mateusz Chachuła, który uderzył na bramkę z ok. 12 metrów. Ten sam zawodnik w 84' minucie gry ustalił wynik meczu mijając bramkarza i pakując piłkę do pustej bramki gospodarzy. W końcówce zaatakowali nie mający nic do stracenia rywale, ale bez zarzutu spisał się wspomniany wcześniej Nowicki

Skład: Dominik Nowicki - Marcin Pająk (63' Piotr Trepka), Arkadiusz Powałowski, Patryk Jóźwiak, Kacper Bienert - Mikołaj Kidawa (60' Mateusz Chachuła), Ernest Maćkowiak, Damian Gocałek (60' Oskar Włodarczyk), Mateusz Gawroński (46' Adam Napieralski) - David Paku-Tshela, Mariusz Olczyk. Ponadto w kadrze: Bartosz Łaganowski, Mikołaj Szymocha, Mateusz Siemiński.

Na klubowym profilu na facebook dostępna krótka fotorelacja ze środowego spotkania. (gk)