Huragan w ćwierćfinale Pucharu Polski strefy poznańskiej

17 10 18       Czerwono-czarni awansowali do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Huraganiści pokonali w środowy wieczór występującą w poznańskiej klasie okręgowej Akademię Reissa OSiR Baranowo 2:1, remisując do przerwy 0:0.

W kolejnej rundzie, która rozegrana zostanie wiosną przyszłego roku nasz zespół zagra z Tarnovią Tarnowo Podgórne, która pokonał 1:0 rezerwy Lecha Poznań. We wcześniejszych rundach nasz zespół pokonał 2:0 Zjednoczonych Trzemeszno i 2:1 Czarnych Czerniejewo.

Po gospodarzach tego pojedynku od samego początku meczu mocno widać było, że bardzo zależy im na wygranej i awansie do kolejnej rundy. W pierwszej części obie "11" miały swoje okazję do zdobycia bramki. Ostatecznie jednak w pierwszych 45. minutach gole nie padły.

Pierwsza bramka do siatki wpadła w 56. minucie po akcji wprowadzonego po przerwie 17-letniego Igora Watrasa, który podał do Mateusza Chachuły, a ten zagrał wzdłuż bramki do dobrze ustawionego Mariusza Olczyka i było 1:0. Akademia wyrównała po stałym fragmencie gry dwie minuty później. Rywale największe zagrożenie stwarzali głównie po stałych fragmentach gry.

Gola dającego wygraną i awans strzelił w 69. minucie Mikołaj Kidawa, który wykorzystał sytuację sam na sam. Warto dodać, że przy tym trafieniu ładną asystę zanotował wspomniany już wcześniej zawodnik drużyny juniorów Igor Watras. Na boisku od 67. minuty wystąpił również inny junior 16-letni Ryszard Wierzbiński.

Gospodarze do końca dążyli do wyrównania. W samej końcówce piłka po uderzeniu jednego z zawodników Akademii trafiła w słupek. Wcześniej kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystali Pobiedziszczanie.

Warto podkreślić, że do bramki po długiej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił Sebastian Majchrzak, który zaliczył udany występ. W kadrze na to spotkanie zabrakło kapitana Marcina Pająka, Oskara Włodarczyka oraz kontuzjowanych Kacpra Bienerta, Davida Paku-Tsheli i Bartosza Żołądkiewicza.

Skład: Sebastian Majchrzak - Piotr Trepka, Ernest Maćkowiak, Arkadiusz Powałowski, Mateusz Siemiński (46' Damian Gocałek) - Mateusz Gawroński (46' Igor Watras), Mikołaj Witaszyk (76' Mikołaj Szymocha), Patryk Jóźwiak, Mateusz Chachuła (56' Mikołaj Kidawa), Adam Napieralski (67' Ryszard Wierzbiński) - Mariusz Olczyk. Ponadto w kadrze: Dominik Nowicki. (gk)