Jesteśmy od 1937
Rywalizujemy
Realizujemy się
Szkolimy młodzież
Odnosimy sukcesy
Wspólnie

Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Warta z Międzychodu wiceliderem po XIX kolejce spotkań

18 03 25     W pierwszym meczu rundy wiosennej piłkarze Huraganu przegrali z obecnym już wiceliderem rozgrywek zespołem Warty Międzychód 0:3 (0:1). Od 37. minuty Huraganiści grali "10" po czerwonej kartce dla Piotra Trepki.

      Czerwono-czarni do meczu przystąpili bez chorego kapitana drużyny Marcina Pająka oraz pauzującego za kartki Mikołaja Witaszyka. Po raz pierwszy oficjalnie w roli kapitana seniorskiej drużyny wystąpił 26-letni wychowanek HP Patryk Jóźwiak.

      Ciekawostką jest fakt, że 17. osobowa kadra seniorów na ten mecz miała średnią wieku 20,5 lat. Z kolei pierwsza "11" desygnowana do gry przez trenera Pawła Kutynię miała średnio 23 lata.

     Warto również zaznaczyć, że aż 8. zawodników miało okazje zadebiutować przed dość licznie zgromadzoną publicznością w Pobiedziskach (blisko 200. widzów). Ta sztuka udała się piątce: Paku-Tshela, Jędrzejczak, Roszak, Wierzbiński i Ignaczak

       Bez wątpienia rywale byli dziś lepszym zespołem, aczkolwiek Pobiedziszczanie dzielnie walczyli przez 90 minut. Kluczowym momentem była z pewnością 37. minuta i faul Piotra Trepki na wychodzącym na czystą pozycję napastniku Warty. Zdania czy "czerwień" się należała były jednak podzielone, biorąc pod uwagę nowe przepisy...

      Rywale na prowadzenie wyszli w 41. minucie za sprawą Bartosza Nowaka. Przed utratą bramki Warciarze stworzyli kilka dobrych okazji do strzelenia gola, lecz dobrze spisywała się nasza defensywa i bramkarz.

      Na 2:0 wynik podwyższył w 52. minucie Jakub Budzyń. Chwilę wcześniej okazję do wyrównania miał David Paku-Tshela lecz jego strzał zablokował defensor gości. W 57. minucie z kolei lob Kacpra Bienerta trafił w poprzeczkę, a piłka odbiła się od linii i wyszła w boisko. Na 3:0 w 82. minucie podwyższył ponownie Budzyń i tym samym ustalił wynik spotkania.  

     Skład: Sebastian Majchrzak - Mateusz Roszak, Patryk Jóźwiak, Piotr Trepka (37' cz/k), Mateusz Siemiński - Marcin Jędrzejczak (71' Igor Watras), Mikołaj Szymocha (ż/k) (65' Ryszard Wierzbiński), Mariusz Olczyk, Mateusz Chachuła (75' Szymon Ignaczak), Kacper Bienert - David Paku-Tshela (ż/k). Ponadto w kadrze: Mikołaj Miczyński, Maciej Sommerfeld, Konrad Juskowiak.

       Wkrótce dostępna na naszej stronie będzie fotorelacja z tego niedzielnego spotkania XIX kolejki. (gk)

jesien17

Sponsor strategiczny

Logo Pobiedziska moc

Sponsor główny

Pawlowski

Grzeczka

 

 

Sponsor premium

kruszgeo sp

tiptopol1

pawelkrawczyk

logo AGROBEX granat 175 100 biały

sgb

witrans1

kosbruk

Mini stal B sp

 

 

Sponsor

Partner