Zwycięski wyjazdowy mecz Huraganistów!

18 03 31       Komplet trzech punktów z wyjazdu do Dopiewa przywieźli seniorzy naszego klubu. Czerwono-czarni pokonali sąsiada z ligowej tabeli miejscowy GKS 3:2 (2:1) tym samym zrewanżowali się za porażkę z pierwszej rundy.

Pobiedziszczanie do spotkania XX kolejki IV ligi przystąpili bez pauzującego za czerwoną kartkę Piotra Trepki oraz chorego kapitana Marcina Pająka. Na dodatek już w 6' minucie gospodarze prowadzili 1:0 po nieudanej interwencji naszego golkipera.

Na szczęście szybka utrata gola podziałała motywująco na podopiecznych trenera Pawła Kutyni, którzy konsekwentnie konstruowali akcje ofensywne. Wyrównanie padło w 29' minucie gry. Po dośrodkowaniu Davida "Andrzeja" Paku-Tsheli debiutanckiego gola w HP zdobył Marcin Jędrzejczak.

Trzy minuty później było już 2:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Chachuły precyzyjnym strzałem przy słupku popisał się Mateusz Siemiński. Czerwono-czarni przede wszystkim w pierwszej części meczu byli zespołem lepiej zorganizowanym i bardziej zmotywowanym.

Po przerwie gospodarze nie zdążyli pomyśleć o odrabianiu strat, a było już 3:1. Rzut karnym po zagraniu ręką w polu karnym na bramkę w 50' minucie zamienił niezawodny w tym elemencie gry Patryk Jóźwiak.

Wynik mogli jeszcze podwyższyć m.in. Ryszard Wierzbiński, Igor Watras, David Paku-Tshela czy Szymon Ignaczak, lecz w decydujących momentach zabrakło niewiele.

Dopiewianie największe zagrożenie stwarzali wykonując stałe fragmenty gry. Po jednym z rzutów rożnych w 86' minucie zrobiło się już "tylko" 2:3. Końcówka meczu była nerwowa i niezbyt widowiskowa, ale ostatecznie udało się zasłużenie wywieźć z Dopiewa komplet punktów!

Wielka Sobota dała ekipie Huraganu awans w ligowej tabeli o dwie pozycje. Obecnie tym samym plasujemy się na 12. lokacie.

Skład: Sebastian Majchrzak - Mateusz Roszak, Szymon Ignaczak, Patryk Jóźwiak, Mateusz Siemiński - Marcin Jędrzejczak (65' Mikołaj Witaszyk), Mariusz Olczyk, Mikołaj Szymocha (60' Ryszard Wierzbiński), David Paku-Tshela, Kacper Bienert (65' Igor Watras) - Mateusz Chachuła (73' Konrad Juskowiak). Ponadto w kadrze: Mikołaj Miczyński, Maciej Sommerfeld, Oskar Schulz.

Zapraszamy do przeczytania relacji obejrzenia bramek i zdjęć na stronie peryferiafutbolu.pl. (gk)