Pewna wygrana w grze kontrolnej ze Spartą Złotów

18 04 07 1       Wygraną 4:1 (1:1) zakończył się sparing seniorów Huraganu ze Spartą Złotów. W związku z ligową pauzą spowodowaną wycofaniem się drużyny Orłów Pniewy z rozgrywek, Huraganiści rozegrali mecz towarzyski z walczącym o awans trzecim zespołem pilskiej klasy okręgowej.

Czerwono-czarni przeważali praktycznie przez większość meczu. Prowadzenie w 33. minucie z rzutu wolnego dał Patryk Jóźwiak. Wyrównanie padło po jednej z kontr, a gola zdobył brat występującego w holenderskim NEC Nijmegen Wojciecha Golli, Łukasz.

Po przerwie bramki strzelali już tylko gospodarze. Najpierw w 55. minucie głową bramkarza rywali pokonał Mikołaj Witaszyk, w 79. minucie wynik podwyższył Mateusz Siemiński, a końcowy rezultat ustalił po ładnej akcji Marcina Jędrzejczaka w 88. minucie ponownie Witaszyk. Dobre okazje do zdobycia gola mieli jeszcze m.in. Olczyk, Witaszyk czy Siemiński.

W meczu zabrakło juniorów HP, którzy wzmocnią jutro w ligowej rywalizacji zespół trenera Raszewskiego oraz Mateusza Roszaka i kontuzjowanego Kacpra Bienerta. Niestety pojedynek ze Złotowską Spartą fatalnie zakończył się dla Konrada Juskowiaka, który w 5. minucie meczu musiał opuścić plac gry z podejrzeniem złamania ręki w łokciu.

Skład: Mikołaj Miczyński - Mateusz Siemiński, Maciej Sommerfeld, Piotr Trepka, Marcin Pająk - Konrad Juskowiak (8' Marcin Jędrzejczak), Patryk Jóźwiak (46' Mikołaj Szymocha), Szymon Ignaczak, David Paku-Tshela, Mateusz Chachuła (46' Mariusz Olczyk) - Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Sebastian Majchrzak.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji przygotowanej przez Pana Pawła Witka tutaj. (gk)