Lider z Gniezna nadal niepokonany

18 04 22        W meczu XXIII kolejki gier Huraganiści przegrali na wyjeździe z niekwestionowanym liderem ligi zespołem Mieszka Gniezno 2:0 (1:0). Warto podkreślić, że nasi sobotni rywale w 23. meczach, 21 razy wygrali, zanotowali 2 remisy i pewnie zmierzają po tytuł mistrza ligi.

Gospodarze bez wątpienia przeważali całe 90. minut ale należy docenić i zaznaczyć dzielną walkę naszych zawodników z trudnym, doświadczonym i bardzo wymagającym rywalem.

Prowadzenie zawodnikom z pierwszej stolicy Polski dał precyzyjnym strzałem z ok. 35 metrów w 18. minucie Gracjan Goździk. Kilka minut później po "centrostrzale" piłka trafiła w słupek bramki HP.

Wynik w 70. minucie w sytuacji sam na sam z Mikołajem Miczyńskim ustalił Adam Konieczny. Huraganiści próbowali swoich sił po stałych fragmentach gry czy szybkich kontrach ale niestety nie udało się stworzyć większego zagrożenia pod bramką Wiktora Beśki.

W 77' minucie w pierwszym zespole zadebiutował kolejny wychowanek naszego klubu 18-letni Bartosz Stasiak, który zastąpił Marcina Jędrzejczaka. Warto podkreślić ciekawostkę, że średnia wieku meczowej "18" Huraganu w której było, aż 10 zawodników o statusie młodzieżowca wyniosła 21,8 lat.

Skład: Mikołaj Miczyński - Marcin Pająk, Szymon Ignaczak, Patryk Jóźwiak, Mateusz Siemiński - Marcin Jędrzejczak (77' Bartosz Stasiak), Mikołaj Szymocha (59' Igor Watras), Mariusz Olczyk (85' Mikołaj Witaszyk), Piotr Trepka (67' Ryszard Wierzbiński), Kacper Bienert - David Paku-Tshela. Ponadto w kadrze: Sebastian Majchrzak, Oskar Schulz, Filip Sadowczyk. (gk)