Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Remis w starciu ze Spartą Oborniki

18 05 06       Podziałem punktów zakończył się pojedynek 26. serii spotkań. Czerwono-czarni zremisowali w Obornikach z miejscową Spartą 1:1 prowadząc do 77. minuty 1:0.

Spotkanie miało dwa oblicza. Pierwsza połowa to przewaga przyjezdnych, druga należała z kolei do miejscowych. Wpływ na taki obrót sprawy mógł mieć dość silnie wiejący wiatr.

Huragan do tego pojedynku przystąpił bez Patryka Jóźwiaka, Mateusza Siemińskiego, Mateusza Roszaka oraz cały czas kontuzjowanego Konrada Juskowiaka.

Na prowadzenie Huraganistów wyprowadził Marcin Jędrzejczak w 15. minucie gry. Wykorzystał on prostopadłe podanie Mikołaja Szymochy i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gospodarzy. Na przerwę Pobiedziszczanie powinni schodzić z zdecydowanie lepszym wynikiem. Dobre okazje do zdobycia gola mieli jeszcze dwukrotnie Paku-Tshela oraz Olczyk i Chachuła.

Po zmianie stron Oborniczanie, którzy mogą jeszcze realnie myśleć o utrzymaniu w zreformowanej lidze próbowali za wszelką cenę odmienić losy meczu. Największe zagrożenie stwarzali ze stałych fragmentów gry. Tak też padło wyrównanie. W 77. minucie po rzucie rożnym piłka dosłownie trafiła jednego z przeciwników i ku zdziwieniu samego zawodnika wpadła przy słupku do bramki strzeżonej przez Sebastiana Majchrzaka.

Do końca wynik już się nie zmienił chociaż czerwono-czarni kilkukrotnie groźnie próbowali kontrować gospodarzy. Huraganiści zaprezentowali się z dobrej strony. Nikomu nie można odmówić walki i zaangażowania co pozwoliło na zdobycie jednego punktów na trudnym terenie jakim niewątpliwie są Oborniki.

Skład: Sebastian Majchrzak - Marcin Pająk, Szymon Ignaczak, Piotr Trepka, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak, Mikołaj Szymocha (78' Igor Watras), Mateusz Chachuła, Mariusz Olczyk (65' Mikołaj Witaszyk), Maciej Sommerfeld (74' Ryszard Wierzbiński) - David Paku-Tshela. Ponadto w kadrze: Mikołaj Miczyński, Filip Sadowczyk, Oskar Schulz.