Kotwica z ligowym utrzymaniem

18 05 20       Zwycięstwem Kotwicy Kórnik zakończył się mecz XXVIII kolejki spotkań IV ligi. Huraganiści przegrali na własnym terenie 1:2. Po pierwszych 45. minutach mieliśmy remis 1:1.

Mecz zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy mocno przeważali przez pierwszy kwadrans spotkania. Na prowadzenie Pobiedziszczanie wyszli w 9. minucie gry po akcji i golu Davida Paku-Tsheli. Pięć minut później "Paku" powinien podwyższyć na 2:0 ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Później do głosu zaczęli dochodzić rywale, którzy wyrównali w 24. minucie za sprawą Błażeja Wieśko. W pierwszej jak i drugiej połowie kilkukrotnie dobrze w bramce Huraganistów spisywał się Sebastian Majchrzak.

Po przerwie widać było, że goście chcą zapewnić sobie tego dnia utrzymanie w IV lidze. Gola dającego jak się okazało zwycięstwo w 60. minucie meczu zdobył Dawid Kowalewski, który strzałem głową po rzucie rożnym pokonał naszego bramkarza.

W 80. minucie meczu miała miejsce kontrowersyjna sytuacja po której z boiska wyrzucony został David Paku-Tshela. Po "setnym" chyba faulu na "Paku" doszło do przepychanki i sporego zamieszania po czym ku zdziwieniu wszystkich arbiter główny Michał Arentewicz ze znanych chyba tylko sobie powodów wyrzucił z boiska zawodnika rodem z Kongo. Ta niezrozumiała dla nikogo sytuacja spowodowała, że mecz do końca był bardzo nerwowy.

W dzisiejszym meczu w czerwono-czarnych barwach zadebiutował kolejny wychowanek. W 81. minucie na placu gry pojawił się 18-letni Filip Sadowczyk, który jest kolejnym miejscowym zawodnikiem w drużynie seniorów.

Skład: Sebastian Majchrzak - Marcin Pająk (70' Piotr Trepka), Patryk Jóźwiak, Szymon Ignaczak, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak, Mikołaj Szymocha (46' Mateusz Siemiński), Mariusz Olczyk (70' Mikołaj Witaszyk), Maciej Sommerfeld (81' Filip Sadowyczk), Mateusz Chachuła - David Paku-Tshela. Ponadto w kadrze: Mikołaj Miczyński, Ryszard Wierzbiński, Igor Watras.

Album ze zdjęciami dostępny jest na oficjalnym profilu naszego klubu na facebook. Link do zdjęć TUTAJ. (gk)