Wspólnie

Najbliższy mecz

Ostatni mecz

Zasłużone przełamanie z dramatem w tle...

18 09 23 12     Po trzech porażkach z rzędu wygraną zakończył się kolejny ligowy pojedynek piłkarzy Huraganu. Czerwono-czarni wygrali zasłużenie, zdecydowanie z Koroną Stróżewo 6:2!

Dla dwóch piłkarzy niestety spotkanie zakończyło się dramatycznie... W 10' minucie po przypadkowym starciu zawodnik Korony Daniel Kryś na noszach opuścił boisko, jak się później okazało ze złamaną nogą. Niestety w 34. minucie podobny los spotkał zawodnika Huraganu Bartosza Żołądkiewicza, który z podejrzeniem zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie opuścił plac gry...

Spotkanie odważniej rozpoczęli przyjezdni, którzy w pierwszych 15' minutach optycznie mogli wydawać się zespołem lepszym. Jednak to gospodarze w pierwsze części gry byli zdecydowanie groźniejsi. Najpierw w 17' minucie po akcji sam na sam Mateusza Chachuły przed utratą gola uratował bramkarz rywali. Dwie minuty później w dogodnej sytuacji znalazł się Bartosz Żołądkiewicz. W 42' minucie w poprzeczkę z dystansu trafił Kacper Bienert.

Wreszcie w doliczonym czasie gry gola dającego prowadzenie po zespołowej akcji i asyście Marcina Jackowiaka zdobył Mateusz Chachuła i do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Biorąc po uwagę przebieg meczu, po przerwie nic groźnego drużynie Huraganu nie powinno się przydarzyć. Niestety realia okazały się inne. W 48. minucie pierwsze ostrzeżenie dali przyjezdni ale bardzo dobrze w obronie zachował się kapitan drużyny rozgrywający dobre spotkanie Patyk Jóźwiak. Niestety trzy minuty później było 1:1, a po kolejnych 180 sekundach 1:2 w nie groźniej sytuacji dla gości po trafieniu samobójczym...

Na szczęści słaby początek drugiej części gry zadziałał mobilizująco na podopiecznych trenera Pawła Kutyni co poskutkowało trafieniami dającymi zasłużony komplet punktów.

Gole po zespołowych akcjach ku uciesze miejscowych kibiców zdobywali kolejno rezerwowy w tym meczu Mikołaj Witaszyk w 58' minucie, Kamil Grzybowski w 65', Marcin Jędrzejczak w minucie 80' oraz wprowadzony na plac gry w 69' minucie David Paku-Tshela, który pokonał bramkarza dwukrotnie w minutach 74' i 85'.

W spotkaniu z Koroną z powodu chorób i kontuzji nie mogli zagrać Mikołaj Szymocha, Maciej Sommerfeld, Mateusz Siemiński i Igor Watras. Ryszard Wierzbiński z koli w sobotę rozegrał całe spotkanie w drużynie juniorów starszych.

Skład: Dominik Nowicki - Bartosz Stasiak (53' Mikołaj Witaszyk), Patryk Jóźwiak, Piotr Trepka (80' Grzegorz Karasiewicz), Filip Sadowczyk - Marcin Jędrzejczak, Damian Gocałek (69' David Paku-Tshela), Marcin Jackowiak, Kacper Bienert, Bartosz Żołądkiewicz (34' Kamil Grzybowski) - Mateusz Chachuła. Ponadto w kadrze: Bartosz Łaganowski. (gk)