Czerwono-czarni awansowali do 1/16 OPP

19 09 26 1      Wygraną 4:0 (2:0) zakończył się mecz 1/32 Okręgowego Pucharu Polski w którym piłkarze Huraganu podejmowali na wyjeździe zespół Fary Pelikana Żydowo.

Pobiedziszczanie tym samym awansowali do kolejnej rundy w której 10 października o godzinie 16:30 zagrają z Mieszkiem Gniezno. Spotkanie z siódmym obecnie zespołem III ligi rozegrany zostanie na własnym obiekcie.

Mecz rozgrywany był na terenie, który niestety tylko z nazwy można nazwać boiskiem.... Wybitnie zły plac praktycznie nie pozwalał na wymianę jednego składnego podania. Tym samym trudno napisać cokolwiek więcej poza tym, że Huraganiści odnieśli zasłużone zwycięstwo. Cieszyć się trzeba również z tego, że obyło się bez kontuzji.

W pierwszej połowie bramki dla przyjezdnych zdobyli Kacper Bienert oraz Mikołaj Witaszyk. Po przerwie debiutanckiego gola w seniorach zdobył Marcin Jesionkowski, a wynik ustalił Mateusz Chachuła.

Pucharowe spotkanie było okazją do kolejnych debiutów naszych wychowanków w drużynie seniorów. Tym razem swoje szanse otrzymali Adam Ostajewski oraz Dawid Hamera. Po raz pierwszy od pierwszej minuty z kolei zagrał strzelec trzeciej bramki Marcin Jesionkowski.

Ciekawostką może być fakt, że w wspomnianym w zapowiedzi meczu z Farą z 1994 roku dwie bramki dla Huraganu zdobył Mariusz Hamera, ojciec debiutującego w seniorach w dzisiejszym meczu 18-letniego Dawida.

Skład: Bartosz Łaganowski (46' Mateusz Białkowski) - Bartosz Stasiak, Filip Sadowczyk (60' Adam Ostajewski), Grzegorz Karasiewicz, Piotr Trepka - Kacper Bienert (70' Mateusz Chachuła), Mikołaj Szymocha, Maciej Sommerfeld, Marcin Jędrzejczak (46' Dawid Hamera) - Mikołaj Witaszyk, Marcin Jesionkowski. (gk)