Wysoka wygrana z dedykacją dla Jasia!

18 11 18 1       Wysokim, przekonującym zwycięstwem 5:1 z Vitcovią Witkowo zakończyli rok piłkarze Huraganu. Podopieczni Pawła Kutyni "przezimują" tym samym na czwartym miejscu w ligowej tabeli z sześcioma oczkami straty do lidera Wełny Skoki.

Na przywitanie Pobiedziszczanie wyszli w koszulkach "Gramy dla Jasia", ciężko chorego 11-letniego mieszkańca Gminy Pobiedziska. Cały dochód z biletów oraz zbiórki w trakcie spotkania przekazany został na leczenie chłopca.

Mecz toczył się w swego rodzaju standardowym stylu w tym sezonie. Rywale cofnięci do defensywy, swoich okazji szukali w grze z kontry. Gospodarze z kolei zmuszeni byli do ataku pozycyjnego.

Dwie zdobyte bramki w 34' i 36' padły po składnych zespołowych akacjach. Najpierw głową trafił Mateusz Chachuła, a dwie minuty później David Paku-Tshela. Rywale odpowiedzieli po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu pod bramką Nowickiego w 39' minucie.

Tuż przed przerwą przed utratą gola miejscowych uchronił wspomniany Dominik Nowicki, który okazał się lepszy w akcji sam na sam.

W drugiej części Huraganiści zdominowali rywala dokładając jeszcze trzy trafienia. Tuż po przerwie bo w 47' minucie po rzucie wolnym pośrednim z 5. metrów gola zdobył ponownie Chachuła. W 66' minucie na 4:1 podwyższył precyzyjnym strzałem Marcin Jędrzejczak.

Wynik w 88' minucie ustalił Paku-Tshela pięknym strzałem z ok. 20 metrów w okienko bramki byłego bramkarza Huraganu Mikołaja Miczyńskiego

Skład: Dominik Nowicki - Bartosz Stasiak (67' Marcin Jesionkowski), Piotr Trepka, Mateusz Siemiński, Filip Sadowczyk - Marcin Jędrzejczak (75' Mateusz Pawłowski), Ryszard Wierzbiński (59' Mikołaj Witaszyk), Patryk Jóźwiak, David Paku-Tshela, Kacper Bienert (21' Mikołaj Szymocha) - Mateusz Chachuła. Ponadto w kadrze: Mikołaj Słomczewski, Adam Ostajewski. (gk)