Dominacja, zakończona wysoką wygraną z Wysoką

19 05 26 1

Jesienią na wyjeździe, Huraganiści po raz pierwszy w historii spotkań pokonali zespół z Wysokiej, dziś z kolei Huragan wygrał z niewygodnym dotąd rywalem u siebie aż 4:0.

Co ciekawe w pojedynku XXVI kolejki spotkań spotkały się dwie najlepsze defensywy ligi. Obie drużyny miały na swoim koncie 30 straconych bramek w ligowych rozgrywkach.

Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis ale to gospodarze byli zespołem prowadzącym grę i dyktującym warunki. Na bramkę GLKS uderzali m.in. Jesionkowski, Chachuła czy kilkukrotnie Witaszyk Jóźwiak ale piłka w pierwszych 45 minutach nie wpadła do bramki przeciwników.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Goście skupieni na defensywie, liczyli na szybkie kontrataki, z kolei gospodarze konsekwentnie budowali grę od tyłu. Wynik w 63' minucie otworzył pięknym uderzeniem 18-letni wychowanek Marcin Jesionkowski. Dwie minuty później było 2:0. Mateusz Chachuła wykorzystał dokładne dośrodkowanie Patryka Jóźwiaka i pięknym strzałem pokonał golkipera rywali.

W 75' minucie dziesiątego gola w sezonie zdobył Mikołaj Witaszyk, który wykorzystał błąd bramkarza rywali i z bliska dobił piłkę do bramki. Wynik w 77' minucie ustalił ponownie precyzyjnym uderzeniem najlepszy strzelec ekipy z Pobiedzisk Mateusz Chachuła.

Okazje do podwyższenia wyniku mieli jeszcze m.in. Daniel Brylewski, Igor Watras, Damian Gocałek czy Patryk Jóźwiak ale albo zabrakło precyzji albo na rzut rożny strzał sparował broniący bramki GLKS Mateusz Stereńczak. Ostatecznie Pobiedziszczanie wygrali pewnie 4:0, będąc zdecydowanie lepszym zespołem od rywali co potwierdzają meczowe statystyki.

Warto podkreślić, że 81' minucie na boisku pojawił się 18-letni wychowanek Adam Ostajewski dla którego był to debiut w pierwszej drużynie. W kadrze na ten mecz zabrakło pauzujących za kartki Bartłomieja Kubickiego i Marcina Jędrzejczaka oraz kontuzjowanego Davida Paku-Tsheli

Skład: Dominik Nowicki - Kacper Bienert, Mateusz Siemiński, Piotr Trepka (81' Adam Ostajewski), Daniel Brylewski - Marcin Jesionkowski (67' Igor Watras), Damian Gocałek, Jakub Matusiak, Patryk Jóźwiak (71' Ryszard Wierzbiński), Mateusz Chachuła (78' Kamil Grzybowski) - Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Marcin Putra, Bartosz Stasiak, Mateusz Pawłowski. (gk)