Remis w ostatnim meczu sezonu

18 09 09

Remisem 1:1 zakończył się ostatni ligowy mecz sezonu 2018/19. Czerwono-czarni podzielili się punktami w meczu wyjazdowym z Zamkiem Gołańcz.

Huraganiści w tabeli końcowej zajęli ostatecznie drugie miejsce, tracąc do lidera TPS Winogrady 6 punktów. Tym samym zespół z Poznania awansował do IV ligi.

Wracając do meczu gospodarze prowadzili do przerwy 1:0 po golu z 43 minuty. Od 19 min. Zamek grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Krzysztofa Gryszczyńskiego. Rywale próbowali zaskoczyć Pobiedziszczan grając długą piłką, z kolei nasz zespół rozgrywał swoje akcje od tyłu ale mocno przeszkadzał w tym stan murawy.

Obie drużyny stworzyły sobie okazje do zdobycia bramek. W 20 minucie bliski zdobycia gola był Mikołaj Witaszyk, rywale z kolei nie wykorzystali akcji sam na sam. Bardzo dobrze w bramce spisał się debiutujący w HP Marcin Putra.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy wyrównali stan meczu w 60 minucie za sprawą Igora Watrasa, który ładnym strzałem pokonał golkipera rywali. Od 73 minuty w "10" grali również podopieczni Pawła Kutyni. Czerwoną kartę zobaczył wspomniany Putra za faul poza polem karnym.

Skład: Marcin Putra (cz/k 73') - Bartosz Stasiak (46' Patryk Jóźwiak), Piotr Trepka, Damian Gocałek, Daniel Brylewski - Igor Watras (73' Dominik Nowicki), Ryszard Wierzbiński (60' Mateusz Siemiński), Jakub Matusiak, Marcin Jesionkowski (46' Marcin Jędrzejczak), Mateusz Chachuła - Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Mateusz Pawłowski. (gk)