Młodziki kontynuują zwycięską passę

Mlodziez   W sezonie, w którym senorzy Huraganu delikatnie mówiąc nie rozpieszczają swoich kibiców zwycięstwami, radość przynoszą wyniki drużyn młodzieżowych. Była to druga z rzędu kolejka, w której młodzi piłkarze z Pobiedzisk nie zaznali goryczy porażki. Bardzo dobry sezon rozgrywają szczególnie obie ekipy juniorów oraz młodzików, którzy odnieśli czwarte kolejne zwycięstwo umacniając się w czołówce tabeli.

Liderujący w rozgrywkach juniorzy starsi mogli przetestować kilka nowych ustawień drużyny, drużyna TPS Winogrady nie była bowiem równorzędnym przeciwnikiem. Byliśmy więc świadkiem festiwalu strzeleckiego naszych piłkarzy, a końcowy wynik 12-0 mówi sam za siebie. Pięć bramek dla HP zdobył najlepszy w tym sezonie strzelec wśród wszystkich grup młodzieżowych Krystian Błachowiak, trzy Hubert Rogowski, po jednej Filip Sadowczyk, Dawid Hamera, Wojtek Bissinger i Bartek Stasiak.

Wydarzeniem meczu juniorów młodszych z NAP Nowy Tomyśl był występ napastnika Marcina Jesionkowskiego, który skopiował pamiętny wyczyn Roberta Lewandowskiego, zdobywając wszystkie pięć bramek w pierwszej połowie spotkania. To spowodowało, że goście nie byli już w stanie podjąć równorzędnej walki, trcąc dalsze dwa gole po strzałach Radka Jednachowskiegi i Mateusza Kozłowskiego, a mecz skończył się wynikiem 7-1 dla HP, który awansował tym samym na pozycję wicelidera.

Świetny sezon rozgrywają podopieczni Włodzimierza Watrasa, którzy wygrali już piąty mecz w tym sezonie pokonując Obrę Zbąszyń 3-1. Podobnie jak w zeszłym tygodniu chłopaków nie zdeprymowała szybko stracona bramka, pokazali charakter i jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie po bramkach Kacpra Hetmańczyka i Piotra Treumanna, który w drugiej połowie ustalił też wynik wykorzystując rzut karny. Mamy nadzieję, że passę uda się kontynuować w bardzo ważnym meczu w przyszłą niedzielę z Koziołkiem Poznań.

Niecodzienne trudności spotkały drużyny orlików, na rozgrywane w Pobiedziskach mecze nie dojechał bowiem sędzia, którego awaryjnie zastąpić musiał kierownik drużyny Huraganu. Nie przeszkodziło to starszym orlikom w wysokim zwycięstwie z najsłabszym w grupie Pelikanem Niechanowo 12-0, po meczu, w którym trener Adam Stachowiak dał szansę mniej dotychczas grającym zawodnikom. Młodsza ekipa, po emocjonującym widowisku zremisowała 4-4 z niepokonanym do tej pory liderem, Błękitnymi Owińska. Wynik można uznać za sprawiedliwy, mimo iż to huraganiści byli bliżsl zwycięstwa, stwarzając sobie więcej okazji bramkowych.

Wyniki i aktualne tabele wszystkich grup dostępne są w zakładce DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE.