Jesteśmy od 1937
Rywalizujemy
Realizujemy się
Szkolimy młodzież
Odnosimy sukcesy
Wspólnie

Historyczny debiut drużyny żaków Huraganu Pobiedziska

18 09 19     Juniorzy starsi pod wodzą trenera Roberta Raszewskiego, zwyciężyli w Owińskach z Błękitnymi Owińskich 4-2.  W pierwszej połowie obydwa zespoły zagrały bardzo asekuracyjnie. Ale to drużynie z Pobiedzisk udało się strzelić bramkę na 1:0. Huraganiści w pierwszej połowie mieli jeszcze rzut karny ale bramkarz drużyny przeciwnej popisał się znakomitą interwencją.

         Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra Huraganu. Dołożone jeszcze 3 bramki pozwoliły na rozluźnienie, które wykorzystali przeciwnicy zdobywając gola z rzutu karnego na 3:1. Drugą bramkę Huraganiści stracili w 88 minucie po nieporozumieniu w szykach obronnych. Było to 4. zwycięstwo w lidze. Bramki dla Huraganu zdobyli Marcin Jesionkowski (2), Adam Ostajewski oraz Mateusz Łaczkowski.

     Ducha walki trzeba pokazać w najtrudniejszych momentach. To udało się ekipie Tomasz Andersza i Daniela Drożdżyńskiego. Juniorzy młodsi podejmowali na własnym terenie drużynę Juranda Koziegłowy.  Dwie bramki goście otrzymali w prezencie i mimo starań i dobrych sytuacji juniorzy młodsi długo nie mogli zdobyć gola.

     W końcówce 2. połowy sędzia po faulu w polu karnym wyrzucił naszego zawodnika z boiska i podyktował dwa rzuty karne pod rząd, które fantastycznie obronił bramkarz Marceli Hierowski. Po tej sytuacji w drużynie obudził się duch walki. Ostro ruszyli z ofensywą co w ostateczności dało remis 2:2. Bramki strzelili Oliwier  Kraśniewski oraz Piotr Moszczak.

     Trampkarze trenera Andrzeja Rittera po powrocie z obozu rozegrali spotkanie ligowe z drużyną UKS AP Reissa Poznań. Końcowy wynik, który widniał na tablicy to 2:1 dla gospodarzy. Bramkę honorową zdobył Kacper Hetmańczyk.

    Trudny bój stoczyła drużyna trenerów Włodzimierza Watrasa i Leszka Grygiera w Witkowie. Huraganowe orliki do przerwy toczyły wyrównany bój z gospodarzami. Jednak to miejscowi ostatecznie zmienili wynik na 3:7, do przerwy 2:4.  Bramki dla Huraganu strzelili Wojtek Tanaś (2) oraz Mateusz Krąkowski.

      W niedziele drużyna młodzików pojechała do Śremu. Od pierwszego gwizdka Huraganiści rzucili się do ataku. Strzałów na bramkę gości z naszej strony było kilka już w pierwszych minutach. Brakowało jednak wykończenia. Hubert Cierzniak nie odpuszczał i w 18-tej minucie pokonał bramkarza UKS. Huragan prowadził 1:0 do przerwy. 

      Druga część to już dominacja ekipy Adama Stachowiaka i Krystiana Zielińskiego. Antek Misiur w ciągu dwóch minut po wznowieniu gry strzelił aż dwie bramki, a czwartą tuż nad głową bramkarza dorzucił Michał Maciejewski. To kolejne 3 punkty i trzecie miejsce w ligowej tabeli po trzeciej kolejce.

      Drużyna żaków trenera Macieja Olejniczaka rozegrała swój pierwszy debiutancki turniej. 3 mecze i 3 przegrane ale Huraganiści nie odstawali od ekip, które mają za sobą od 1. do 3. lat treningu. Wyniki  Piast Kobylnica 1:2 bramka Dominik Pawlak, AP Champions Poznań 3:4 bramki Jakub Sudoł (3), Concord Murowana Goślina 1:3 bramkę dla Huraganu zdobyła Antonina Stachowiak, czyli kolejna zawodniczka po Basi Wierzbińskiej w czerwono-czarnych barwach!

     Cały czas ciężko trenuje grupa zamiejscowa z Wronczyna, która pod okiem Roberta Raszewskiego regularnie doskonali swoje umiejętności. (pb)

sponsorzy jesien18

Sponsor strategiczny

Logo Pobiedziska moc

Sponsor główny

Pawlowski

Grzeczka

 

 

Sponsor premium

kruszgeo sp

tiptopol1

pawelkrawczyk

sgb

witrans1

kosbruk

Mini stal B sp

 

 

Sponsor

Partner