Historyczny debiut drużyny żaków Huraganu Pobiedziska

18 09 19     Juniorzy starsi pod wodzą trenera Roberta Raszewskiego, zwyciężyli w Owińskach z Błękitnymi Owińskich 4-2.  W pierwszej połowie obydwa zespoły zagrały bardzo asekuracyjnie. Ale to drużynie z Pobiedzisk udało się strzelić bramkę na 1:0. Huraganiści w pierwszej połowie mieli jeszcze rzut karny ale bramkarz drużyny przeciwnej popisał się znakomitą interwencją.

Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra Huraganu. Dołożone jeszcze 3 bramki pozwoliły na rozluźnienie, które wykorzystali przeciwnicy zdobywając gola z rzutu karnego na 3:1. Drugą bramkę Huraganiści stracili w 88 minucie po nieporozumieniu w szykach obronnych. Było to 4. zwycięstwo w lidze. Bramki dla Huraganu zdobyli Marcin Jesionkowski (2), Adam Ostajewski oraz Mateusz Łaczkowski.

Ducha walki trzeba pokazać w najtrudniejszych momentach. To udało się ekipie Tomasz Andersza i Daniela Drożdżyńskiego. Juniorzy młodsi podejmowali na własnym terenie drużynę Juranda Koziegłowy.  Dwie bramki goście otrzymali w prezencie i mimo starań i dobrych sytuacji juniorzy młodsi długo nie mogli zdobyć gola.

W końcówce 2. połowy sędzia po faulu w polu karnym wyrzucił naszego zawodnika z boiska i podyktował dwa rzuty karne pod rząd, które fantastycznie obronił bramkarz Marceli Hierowski. Po tej sytuacji w drużynie obudził się duch walki. Ostro ruszyli z ofensywą co w ostateczności dało remis 2:2. Bramki strzelili Oliwier  Kraśniewski oraz Piotr Moszczak.

Trampkarze trenera Andrzeja Rittera po powrocie z obozu rozegrali spotkanie ligowe z drużyną UKS AP Reissa Poznań. Końcowy wynik, który widniał na tablicy to 2:1 dla gospodarzy. Bramkę honorową zdobył Kacper Hetmańczyk.

Trudny bój stoczyła drużyna trenerów Włodzimierza Watrasa i Leszka Grygiera w Witkowie. Huraganowe orliki do przerwy toczyły wyrównany bój z gospodarzami. Jednak to miejscowi ostatecznie zmienili wynik na 3:7, do przerwy 2:4.  Bramki dla Huraganu strzelili Wojtek Tanaś (2) oraz Mateusz Krąkowski.

W niedziele drużyna młodzików pojechała do Śremu. Od pierwszego gwizdka Huraganiści rzucili się do ataku. Strzałów na bramkę gości z naszej strony było kilka już w pierwszych minutach. Brakowało jednak wykończenia. Hubert Cierzniak nie odpuszczał i w 18-tej minucie pokonał bramkarza UKS. Huragan prowadził 1:0 do przerwy.

Druga część to już dominacja ekipy Adama Stachowiaka i Krystiana Zielińskiego. Antek Misiur w ciągu dwóch minut po wznowieniu gry strzelił aż dwie bramki, a czwartą tuż nad głową bramkarza dorzucił Michał Maciejewski. To kolejne 3 punkty i trzecie miejsce w ligowej tabeli po trzeciej kolejce.

Drużyna żaków trenera Macieja Olejniczaka rozegrała swój pierwszy debiutancki turniej. 3 mecze i 3 przegrane ale Huraganiści nie odstawali od ekip, które mają za sobą od 1. do 3. lat treningu. Wyniki  Piast Kobylnica 1:2 bramka Dominik Pawlak, AP Champions Poznań 3:4 bramki Jakub Sudoł (3), Concord Murowana Goślina 1:3 bramkę dla Huraganu zdobyła Antonina Stachowiak, czyli kolejna zawodniczka po Basi Wierzbińskiej w czerwono-czarnych barwach!

Cały czas ciężko trenuje grupa zamiejscowa z Wronczyna, która pod okiem Roberta Raszewskiego regularnie doskonali swoje umiejętności. (pb)