Hattrick Jakuba Sudoła daje pierwszą wygraną drużynie żaków!

18 10 12       Juniorzy starsi w sobotę podejmowali na własnym boisku drużynę Stella Luboń. Do przerwy goście zdobyli 3 bramki. Dla Huraganu jedną bramkę strzelił Marcin Jesionowski. Końcowy rezultat tego meczu to 1:3 dla klubu z Lubonia.

Drużyna juniora młodszego rozegrała w minioną sobotę mecz z Luboński 1943 Luboń. Początek był dość niepewny z obu stron, nikt nie chciał popełnić błędu. Huraganiści częściej atakowali, natomiast gospodarze byli bardzo groźni w szczególności ze stałych fragmentów gry. Dążenie do celu sprawiło, że to gospodarze zdobyli w końcówce pierwszej połowy.

Gospodarze mimo iż grali w 9, częściej zagrażali naszej bramce w drugiej odsłonie. Sytuacja zmieniła się jednak, kiedy Maksymilian Janowski strzelił pierwszą bramkę. Huraganiści uspokoili grę i zaczęli dyktować własne warunki. Całkowitą kontrolę nad meczem goście przejęli, kiedy to „Maks” zdobył drugiego gola. W 70’ minucie trzecią dla HP bramkę zdobywa Eryk Drożdżyński, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Oliwier Kraśniewski. Końcowy rezultat meczu to 4:1 dla Huraganistów

Drużyna trampkarzy w miniony weekend nie rozgrywała swojego meczu ze względu na pauzę.

Do Pobiedzisk na spotkanie z naszymi młodzikami przyjechała drużyna Lipno ze Stęszewa. Goście od samego początku stawiali duży opór. Nasi napastnicy dwoili się i troili, aby strzelić gola. Spotkanie cały czas było bardzo wyrównane.. Młodziki prowadziły 1:0 po golu Michała Maciejewskiego. Radość nie trwała jednak długo, ponieważ minutę później było już 1:1. Gol samobójczy padł w wyniku złej komunikacji naszego bramkarza i wcześniejszego strzelca bramki dla HP.  Ostateczny wynik tego spotkania to 1:1.

Drużyna orlików podejmowała u siebie zespół Wełnianki Kiszkowo. Podobnie jak przed tygodniem od samego początku rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwszą bramkę dla czerwono-czarnych zdobył Kryspin Kaźmierczak. Pomimo wielu prób i oddanych strzałów na bramkę przeciwnika 1. połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Po wznowieniu gry, w drugiej połowie doszło do gradu goli. Padło ich zdecydowanie więcej, bo aż 7. Na szczęście naszych młodych Huraganistów przeciwnicy strzelili o jedną bramkę mniej. Bramki dla orlików HP strzelali kolejno: Wojciech Tanaś (2), Kryspin Kaźmierczak (2) oraz bardzo ważną bramkę meczu na 5:4, ustalił Igor Grzegorczyk strzałem głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Antka Piotrowskiego.

Ostatnia grupa - żaki, pojechały na swój kolejny turniej tym razem do Kobylnicy. Drużyna Żaków rozegrała trzy bardzo ważne spotkania. Pierwszy mecz z AP Champions Poznań zakończył się remisem 1:1. Bramkę w tym meczu dla Huraganistów strzelił Jakub Sudoł.

Kolejnym rywalem był zespół Concord Murowana Goślina. Wynik tego meczu to 4:2 dla naszych zawodników oraz popisowa gra Jakuba Sudoła, który w tym spotkaniu zdobył trzy bramki!. Swoja cegiełkę do końcowego rezultatu dołożył Nikodem Olejniczak ustalając wynik meczu. Ostatni mecz zakończył się porażką z Piastem Kobylnica 0:7.

Cały czas ciężko trenuje grupa zamiejscowa z Wronczyna, która pod okiem Roberta Raszewskiego regularnie doskonali swoje umiejętności.

Dokładne opisy meczów, fotorelacje ze spotkań młodych Huraganistów dostępne na profilu na facebook poświęconym naszej młodzieży. (pb)