Cenny wyjazdowy remis w rocznicę awansu

Dopiero trzeci remis w 34. kolejce ligowej zaliczyli piłkarze Huraganu. Czerwono-czarni podzielili się punktami z LKS Gołuchów, bezpośrednim rywalem w walce o czwarte miejsce w tabeli.

Do przerwy było 0:0, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Niedzielna potyczka rozgrywana była w samo południe w upalnym słońcu. Dla obu drużyn było to z tego powodu ciężkie spotkanie.

Pierwsza połowa, podobnie jak cały mecz była dość wyrównana i nie obfitowała w dużą ilość sytuacji bramkowych. Jednak bliżej gola byli gospodarze. W 39’ minucie strzał jednego z rywali trafił w słupek.

Po przerwie optyczną przewagę zyskali Huraganiści, w drugiej części meczu piłkarze z Gołuchowa. Bramki padły dla obu drużyn z rzutów rożnych.

Na prowadzenie w 70’ minucie wyszli Pobiedziszczanie za sprawą doświadczonego Łukasza Maciejewskiego, który pokonał bramkarza strzałem głową. Radość HP nie trwała długo bo już dwie minuty później padło wyrównanie, również po rzucie rożnym i uderzeniu głową.

W 87’ minucie Maciej Ratajski uchronił nasz zespół przed stratą bramki wybijając piłkę z linii bramkowej, a chwilę wcześniej również po zamieszaniu w polu karnym LKS bliski bramki był nasz zespół. Obie drużyny mogły przeważyć szalę na swoją stronę, lecz mecz zakończył się ostatecznie podziałem punktów.

Do rozegrania pozostały jeszcze dwie kolejki. W czwartek (Boże Ciało) u siebie o 15. zagramy KKS 1925 II Kalisz, a w niedzielę o 13. w Kępnie z Polonią.

Należy zaznaczyć i przypomnieć, że dokładnie rok temu, czyli 13.06.2021 roku na dwie kolejki przed końcem sezonu HP świętował awans na boiska IV ligi. Huraganiści pokonali wówczas na wyjeździe Orkan Śmiłowo 2:0.