1:2 po raz trzeci w tym sezonie

1:2 po raz trzeci w tym sezonie 11 września 2021 r.

Licznie zgromadzona publiczność w piątkowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach obejrzała ciekawe zawody. Lokalne derby pomiędzy Huraganem, a Unią Swarzędz z trybun zobaczyło 320 osób.

Rywal, spadkowicz z III-ligi okazał się ostatecznie lepszy i wygrał 2:1 (2:0). Była to VII ligowa kolejka.

Dla czerwono-czarnych była to trzecia porażka na boiskach IV ligi w tym sezonie, trzecia w stosunku 1:2 i trzecia z zespołem, który w minionym sezonie rywalizował na boiskach III-ligi. Za tydzień w sobotę o 16. w Pobiedziskach pojedynek, tym razem z beniaminkiem SKP Słupca, już dziś serdecznie zapraszamy!

Wracając do piątkowego pojedynku pierwszą groźną sytuacje kibice zobaczyli w 23' minucie. Strzał jednego z Unitów na rzut rożny wybił Sławomir Janicki. Chwilę później piękny, dynamiczny rajd przez niemal pół boiska Dawida Ciążyńskiego i podanie do Marcina Jędrzejczaka w ostatniej chwili  przerwał obrońca rywali.

W 31' minucie rywale wyszli na prowadzenie po bardzo ładnym opanowaniu piłki i uderzeniu z ok. 16. metrów Mikołaja Panowicza. Dziesięć minut później było 2:0 po akcji z rzutu rożnego i umieszczeniu piłki z bliska do bramki HP przez Filipa Sobonia.

W pierwszej odsłonie więcej z gry mieli przyjezdni, po przerwie z kolei Pobiedziszczanie do końca walczyli o choćby jeden punkt. W 73' minucie "centrostrzał" Macieja Jakubka rozpalił nadzieję wśród gospodarzy, którzy do samego końca atakowali bramkę Dominika Nowickiego

Ostatecznie wynik już się nie zmienił pomimo groźnych kontrataków gości i kilku sytuacji, które przy odrobinie szczęścia mogły dać punkt ekipie trenerów Kutyni, Czyżewskiego i Przybylskiego.

Po meczu czerwoną kartkę za skandaliczne zachowanie na ławce rezerwowych zobaczył trener gości Tomasz Bekas, który w końcówce nie wytrzymał "ciśnienia" meczu kwestionując decyzje arbitrów.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski, Maciej Ratajski, Jakub Matusiak (73' Ryszard Wierzbiński), Kacper Bienert (46' Marcin Pająk) - Marcin Jędrzejczak (65' David Paku-Tshela), Eryk Drożdżyński (46' Filip Szkutnik), Patryk Jóźwiak (65' Maciej Jakubek), Bartosz Żołądkiewicz, Dawid Ciążyński (76' Łukasz Maciejewski) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Hubert Kaptur, Mateusz Chachuła. (gk)