10. mistrzostwo ligi w historii klubu!

10. mistrzostwo ligi w historii klubu! 30 czerwca 2021 r.
Historia     Drukuj

Ze względu na bardzo krótką przerwę między sezonami za chwilę zaczniemy emocjonować się okresem przygotowawczym, a już za niecały miesiąc rozgrywkami ligowymi.

Jednak jeszcze przez jakiś czas wracać będziemy do zakończonego już sezonu 2020/21 w którym piłkarze seniorów wygrali swoją grupę i wywalczyli awans do IV ligi!

W poniższym tekście prezentujemy kilka ciekawych faktów dotyczących sukcesów naszego klubu w trakcie blisko 85 lat istnienia.

Na wstępie należy odnotować, że sukces minionego sezonu, czyli wygranie ligi było dziesiątym w historii pierwszym miejscem drużyny piłkarskiej z Pobiedzisk. Ostatnie triumfy to sezony: 2012/2013 (wygranie klasy okręgowej i awans do IV ligi, grupy północna), 1999/2000 (wygranie IV ligi obejmującej obszarem 3 byłe miasta wojewódzkie Poznań, Piła, Gorzów), 1996/1997 (wygranie klasy okręgowej i awans do IV ligi obejmującej obszarem 3 byłe miasta wojewódzkie Poznań, Piła, Gorzów). 

Co ciekawe swój wkład w awans z 2013 roku mieli Marcin Pająk, Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz i Mikołaj Witaszyk, kierownik Krzysztof Kurczalski oraz prezes Grzegorz Krawczyk. Pomimo upływu ośmiu lat wszyscy do dziś aktywnie "działają" w klubie.  

Zdobycie 82. punktów w tabeli V ligi gr. 1 to również historyczne wydarzenie. Od sezonu 1985/1986 kiedy to zmieniono system punktacji (wcześniej 2 punkty za wygraną, 1 punkt za remis) tylko raz seniorski zespół zdobył więcej przysłowiowych "oczek". Było to we wspomnianym wyżej sezonie w którym HP awansował do III ligi. Wówczas zespół trenera Czesława Jakołcewicza zdobył 90 punktów, rozgrywając również 34 kolejki

Przyszło sezonowa rywalizacja w jednej grupie IV ligi obejmującej całą Wielkopolskę (blisko 30 tys. km2) będzie drugim zasięgiem terytorialnym w historii klubu.

Oczywiście najwyższym poziomem i zarazem zasięgiem ligi był sezon 2000/2001, kiedy to Huraganiści rywalizowali w III lidze na obszarze 4. województw (89 tys. km2 - zachodnio-pomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie).

Wiemy, że w zbliżającym się sezonie 2021/2022 o punkty walczyć będziemy w lidze złożonej z 20. zespołów. Wcześniej tylko raz Huraganiści w ligowych rozgrywkach mieli większą ilość rywali. Był to... III-ligowy sezon 2000/2001 (21 zespołów). Warto również odnotować, że po raz pierwszy w historii w lidze zagramy m.in. Górnikiem Konin, Centrą Ostrów Wlkp., LKS Gołuchów czy KKS Kalisz II. 

Jednym zdaniem podsumowania... czeka nas ciekawy piłkarski rok w Pobiedziskach! (gk - na podstawie materiałów pkrawczyk/mwalkowiak)

Huragan Pobiedziska