Bez przełamania

Bez przełamania 31 października 2021 r.
Seniorzy - relacja z meczu     Drukuj

Nie udało się przełamać fatalnej historii spotkań pomiędzy Huraganem, a Tarnovią Tarnowo Podgórne na terenie rywala. Czerwono-czarni przegrali na wyjeździe 1:0 (1:0).

Pobiedziszczanie spadli w ligowej tabeli o jedną pozycję i zajmują obecnie 8. miejsce w 20-zespołowej stawce.

Na początku meczu gospodarze kilkukrotnie groźnie atakowali zagrywając dobre piłki w pole karne z bocznych sektorów boiska. Jednak żadna z tych akcji nie zakończyła się celnym strzałem. Huraganiści z kolei próbowali atakować szybkimi akcjami w bocznych sektorach boiska, lecz również podobnie jak gospodarzom brakowało "konkretów".

Najciekawiej w pierwszej połowie było w doliczonym czasie gry. W 46' minucie Huraganiści zmarnowali doskonałą okazję na bramkę. W sytuacji trzech na jednego Maciej Jakubek zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, które "wyłapał" golkiper miejscowych i wznowił grę. Z tej akcji po zamieszaniu w polu karnym dość przypadkowego gola zdobyli piłkarze z Tarnowa Podgórnego i strzelili tzw. "gola do szatni".

Po przerwie trzeba przyznać, że mocno zdeterminowani Pobiedziszczanie próbowali odwrócić losy meczu, którzy z biegiem czasu coraz bardziej "cisnęli" miejscowych. Mogło to się wydarzyć w 73' minucie kiedy to po rzucie rożnym i błędzie bramkarza w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę Filip Szkutnik. W 86' Mikołaj Witaszyk w dobrej sytuacji nieczysto trafił piłkę głowę.

W końcówce Tarnovia mogła zamknąć mecz wykorzystując jedną z kontr, ale raz sytuację sam na sam wybornił Sławomir Janicki, a chwilę później z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę.

Ostatecznie rywale dowieźli jednobramkowe prowadzenie i wygrali 1:0. Był to szósty mecz Huraganu i Tarnovii na boisku w Tarnowie Podgórnym w historii i szósta porażka zespołu z Pobiedzisk.

Skład: Sławomir Janicki - Marcin Pająk (65' Piotr Trepka), Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Kacper Bienert (67' Ryszard Wierzbiński) - David Paku-Tshela (75' Mateusz Chachuła), Bartosz Żołądkiewicz, Patryk Jóźwiak, Eryk Drożdżyński (69' Filip Szkutnik), Marcin Jędrzejczak - Maciej Jakubek (61' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Hubert Kaptur. (gk)