Blisko, coraz bliżej...!

Blisko, coraz bliżej...! 7 czerwca 2021 r.

21. ligowe zwycięstwo zaliczyli czerwono-czarni i mają już na swoim koncie 70 punktów! Pobiedziszczanie wygrali na trudnym terenie w Popowie z Błękitnymi Wronki 1:0 (1:0) i na cztery kolejki przed końcem mają nadal 7 punktów przewagi nad wiceliderem Pogonią Łobżenica. Nad trzecią Notecią Czarnków przewaga to 8 puntków i jeden mecz rozegrany mniej.

Początek należał do Huraganistów. W pierwszych 10. minutach trzykrotnie było gorąco pod bramką rywali strzeżoną przez byłego zawodnika HP Dominika Nowickiego. Najpierw w 3' minucie nad poprzeczką strzelił Bartosz Żołądkiewicz, dwie minuty później przed utratą gola uchronił Błękitnych ich golkiper.

W 6' minucie arbiter podyktował rzut wolny pośredni i z piątego metra gola zdobył Paweł Piceluk wyprowadzając nasz zespół na prowadzanie. W 22' minucie zabrakło centymetrów i szczęścia po tym jak piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej po akcji Dawida Ciążyńskiego.

W 40' minucie akcji sam na sam nie wykorzystał Kacper Bienert, przegrywając pojedynek z Nowickim. W pierwszej odsłonie piłkarze Huraganu zdobyli jeszcze dwie bramki, ale arbiter w obu akcjach dopatrzył się spalonego.

Po przerwie gospodarze starali się narzucić swój styl gry. Od 84' minuty grali w "10" po drugiej żółtej kartce dla Bartłomieja Biedziaka. Pomimo przewagi optycznej Błękitni tylko raz poważanie zagrozili naszej bramce. W 66' minucie sytuację sam na sam z bocznego sektora boiska wybronił Sławomir Janicki, wybijając piłkę nogami na rzut rożny.

Ostatnie słowo należało do Dominika Nowickiego, który najpierw obronił strzał głową Macieja Ratajskiego, a później dobitkę Mikołaja Witaszyka. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkową wygraną Huraganistów.

Mecz transmitowany był na żywo na klubowym profilu naszego klubu na facebook. Zapis spotkania dostępny tutaj.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski (65' Marcin Pająk), Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak (74' Mikołaj Witaszyk), Bartosz Żołądkiewicz (60' Maciej Jakubek), Patryk Jóźwiak, Ryszard Wierzbiński, Dawid Ciążyński (60' David Paku-Tshela) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Waldemar Tyliński, Mateusz Chachuła, Eryk Drożdżyński. (gk)