Certyfikacja PZPN - pozytywny roczny audyt naszej szkółki

Certyfikacja PZPN - pozytywny roczny audyt naszej szkółki 13 października 2020 r.
Młodzież     Drukuj

24 kluby z Wielkopolski, 376 w całej Polsce pozostały w programie stworzonym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jednym z nich jest nasz klub, który ma za sobą trzy tzw. wizyty monitorujące.

Certyfikaty pod koniec ubiegłego roku, dokładnie 29.11 otrzymało 47 akademii w Wlkp. i  blisko 580 w kraju. 

Nasza szkółka jako jedna z 24 w Wielkopolsce obok wizyt monitorujących zaliczyła pozytywnie roczny audyt i tym samym brązowy certyfikat naszej akademii pozostaje aktwyny.

Ideą certyfikacji szkółek piłkarskich jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek poprzez regularne wizyty monitorujące, sprawdzające aspekty pracy trenerów jak i organizacyjne klubu. 

Akademia Huraganu Pobiedziska w zeszłym roku z rąk prezesa WZPN Pawła Wojtali otrzymała brązowy certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, który oznaczany jest brązową gwiazdką. By otrzymać certyfikat trzeba było spełnić szereg kryteriów dotyczących m.in. kwalifikacji trenerów, infrastruktury i sprzętu sportowego, elektronicznej rejestracji zawodników w bazie PZPN, założeń i realizacji programu szkoleniowego oraz szereg wymagań formalno-prawnych.  (gk)

Huragan Pobiedziska