Czwarty sparing seniorów w cieniu poważnego urazu naszego bramkarza...

Czwarty sparing seniorów w cieniu poważnego urazu naszego bramkarza... 18 lutego 2023 r.

Dokładnie 87' minut trwał sobotni pojedynek HP z czwartym zespołem kujawsko-pomorskiej IV ligi... Mecz niestety został przerwany wskutek fatalnej kontuzji naszego młodego bramkarza Natana Tomczaka.

Spotkanie zakończyło się wygraną Huraganu z Cuiavię Inowrocław 3:2 (1:1). Warto podkreślić, że był to podobnie jak środowy mecz z Lubuszaninem Drezdenko bardzo pożyteczny sprawdzian.

Od 31' prowadzili czerwono-czarni po trafieniu Pawła Piceluka. Rywale wyrównali cztery minuty później. Po przerwie na prowadzenie wyszli piłkarze z Inowrocławia, lecz bramki Mykhailo Mazura (79') i Ryszarda Wierzbińskiego (80') dały jednobramkową przewagę podopiecznym trenerów Damiana Ludwiczka i Alberta Goślińskiego

W końcówce meczu po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska w starciu z napastnikiem rywali mocno ucierpiał 18-letni junior Natan Tomczak, który karetką odwieziony został do szpitala. Jak się później okazało poza złamanym obojczykiem, doszło niestety również do m.in. złamania barku... Zawodnik będzie musiał przejść operację. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!!!

Skład - pierwsza połowa: Janicki - Trepka, Maciejewski, Ratajski, Testowany - Jędrzejczak, Jóźwiak, Testowany, Drożdżyński, Testowany - Piceluk.

Skład - druga połowa: Tomczak - Strosin, Chachuła, Ratajski, Testowany - Jakubek, Mazur, Wierzbiński, Górzyński, Paku-Tshela - Jesionkowski.

Zabrakło: Żołądkiewicz, Ciążyński, Brylewski, Matusiak, Muzyk, Witaszyk, Nowicki, Kozłowski, Fornalkiewicz, Testowany.

W najbliższą środę o godzinie 20:30 w Poznaniu zagramy z Przemysławem Poznań (V liga, grupa wielkopolska II). Dokładny terminarz gier kontrolnych dostępny jest tutaj(gk)​