Drugi sparing zaliczony

Drugi sparing zaliczony 27 czerwca 2020 r.

W drugim meczu towarzyskim okresu przygotowawczego rywalem Pobiedziszczan był reprezentant klasy okręgowej Płomień Nekla. Drużyna Huraganu spokojnie ograła niżej notowanego rywala na bardzo dobrze przygotowanym boisku w Nekli 4:0 (1:0). W miniony poniedziałek Płomień również na własnym terenie zremisował w sparingu z naszym ligowym rywalem, Czarnymi Czerniejewo 3:3.

W meczu wystąpiło 21 zawodników. Wszyscy zagrali po 45 minut oprócz Daniela Brylewskiego, który zaliczył całe spotkanie. Zabrakło Bartosza Żołądkiewicza, Igora Watrasa, Adama Ostajewskiego oraz ponownie, jak przed tygodniem w meczu ze Spartą Piotra Trepki.

Towarzyski pojedynek w Nekli nie był lekko mówiąc porywającym widowiskiem. Do przerwy Huraganiści powinni prowadzić wyżej niż ostateczny wynik meczu, ale na minimum kilkanaście strzałów tylko kilka skierowanych było w światło bramki rywali. Gola otwierającego wynik z rzutu wolnego zdobył w 39 minucie kapitan Patryk Jóźwiak.

Po przerwie obraz był podobny do tego z pierwszej części. Trzy trafienia dołożyli kolejno Marcin Jesionkowski, powracający po kontuzji Adam Niedzielski oraz Mateusz Chachuła. Rywale bramce strzeżonej przez Sławomira Janickiego oraz Macieja Duszyńskiego zagrozili raz, w pierwszej części spotkania.

W przyszłą sobotę kolejnym rywalem naszej ekipy będzie IV-ligowy TPS Winogrady Poznań. Mecz rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 13. na boisku rywala. W tygodniu, dokładnie w środę rozegrany zostanie wewnętrzy sparing z drużyną rezerw. (gk)