Grupa Huragan Girls Junior również poczeka na debiut...

Grupa Huragan Girls Junior również poczeka na debiut... 14 marca 2020 r.
Młodzież     Drukuj

Jak już z dumą mieliśmy okazję we wcześniejszych postach Państwa informować wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego, swoją aktywność rozpoczęła grupa „Huragan Girls Junior”. Pod okiem doświadczonej w tym "fachu" trener p. Sary Kęsickiej dwa razy w tygodniu szlifują swoje umiejętności taneczne!

Przypomnijmy, że dziewczyny, jako Huragan Girls występują od 2012 r., kontynuując działania lokalnej grupy aerobiku grupowego. Pomysł powstania zespołu jest zasługą ówczesnego zarządu klubu, który zaprosił dziewczyny do współpracy. Od tego czasu mieszkanki Miasta i Gminy Pobiedziska, podczas każdego meczu, swoim tańcem wspierają pobiedziskich piłkarzy. 

Huragan Girls Junior to dwudziestodwuosobowa grupa cheerleaderek składająca się z dwóch grup wiekowych: pierwsza „Huragan Girls Kids”, której szeregi zasilają dziewczynki w wieku 4-9 lat, oraz druga „Huragan Girls Junior”, którą tworzą dziewczynki w wieku 10-14 lat. Członkiniami zespołu są jednak nie tylko mieszkanki naszej gminy, ale także gmin sąsiednich!

Przez okres 2,5 miesiąca dziewczynki z tygodnia na tydzień rozwijały swoje umiejętności taneczne, gimnastyczne, akrobatyczne oraz współpracy w zespole. Przez ten właśnie czas powstał ok. 3 minutowy układ, który zaprezentowany miał być już w najbliższą niedzielę podczas pierwszego meczu rundy wiosennej drużyny seniorów. Niestety ze znanych nam przyczyn mecz się niestety nie odbędzie.

Zgodnie z klubowym komunikatem z 12 marca treningi cheerliderek podobnie jak piłkarzy zostały zawieszone. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, liczmy, że szeroka grupa Huragan Girls będzie miała szanse zaprezentować się na Pobiedziskm stadionie w najbliższej przyszłości! (sk/gk)

Huragan Pobiedziska