Huragan Pobiedziska mistrzem jesieni!!!

Huragan Pobiedziska mistrzem jesieni!!! 22 listopada 2020 r.
Seniorzy     Drukuj

Pomimo nierozegrania jeszcze wszystkich spotkań Wielkopolskiej V ligi piłkarze naszego klubu mają już zapewnione pierwsze miejsce w ligowej tabeli na półmetku rywalizacji.

Huraganiści wyprzedzili siedemnastu rywali i w najgorszym przypadku "przezimują" z trzema punktami przewagi nad drugim zespołem w ligowym zestawieniu.

Kilka drużyn ma jeszcze do rozegrania przełożone spotkania w związku z COVID z poprzednich kolejek, zgodnie z regulaminem mają one odbyć się do końca 2020 roku. Na tej liście jest wyjazdowy mecz naszej drużyny z Zamkiem Gołańcz.

W przypadku rozstrzygnięcia zaległego meczu na swoją korzyść "zimowa przewaga" nad drugim może powiększyć się do sześciu "oczek". Nic jednak nie odbierze czerwono-czarnym fotela lidera i tytułu mistrza rundy jesiennej sezonu 2020/21! Gratulacje!

W rozegranych dotąd 16 meczach Huraganiści wygrali 12 razy, zanotowali 2 remisy i 2 porażki. Pobiedziszczanie strzelili 35 goli i stracili tylko 11 (najmniej spośród wszystkich zespołów). Na fotel lidera nasz zespół "wskoczył" w siódmej kolejce i od tego momentu cały czas przewodzi w tabeli. Dokładne wyniki, tabela oraz statystyki zawodników dostępne w zakładce "Seniorzy".

Ostatni raz zimę na pozycji lidera ligi zespół seniorów Huraganu Pobiedziska spędził 21 lat temu. W sezonie 1999/2000 piłkarze trenera Czesława Jakołcewicza prowadzili w tabeli IV ligi wyprzedzając o pięć punktów Olimpię Poznań (38 pkt) i dziesięć Wartę Śrem, Spartę Oborniki oraz Polonię Środa (wszyscy po 33 pkt).  

W 17 spotkaniach ówczesny zespół zgromadził 43 punkty (13-4-0) przy bilansie bramkowym 33-8. Po zakończeniu sezonu 99/00 drużyna Huraganu cieszyła się z historycznego awansu do III ligi (ówczesny trzeci poziom rozgrywkowy). (gk)

Huragan Pobiedziska