Huragan silniejszy od Orkanu!

Huragan silniejszy od Orkanu! 15 listopada 2020 r.

W ostatnim meczu na własnym terenie w 2020 roku piłkarze Huraganu wygrali z najbardziej nieobliczanym zespołem ligi Farmutil Orkanem Śmiłowo 3:0 (1:0)

Za tydzień, w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej Huraganiści w Gołańczy zmierzą się z miejscowym Zamkiem.

Rywale sobotniej potyczki podobnie jak większość drużyn goszczących na naszym obiekcie przyjechali do Pobiedzisk z nastawieniem przede wszystkim obrony swojej bramki.

Defensywę rywali udało się skutecznie złamać po raz pierwszy w 43 minucie. Po faulu na Davidzie Paku-Tsheli, jedenastkę na bramkę zamienił Przemysław Halasz. Wcześniej Huraganiści nie wykorzystali co najmniej dwóch 100% sytuacji.

Goście najbardziej zagrozili w 35 minucie, kiedy to wykonywali rzut wolny pośredni z linii pola karnego. Jednak piłka po strzale zawodnika ze Śmiłowa przeleciała wysoko ponad bramką.

Druga cześć meczu przez większość czasu nie porywała. Dopiero w końcówce padły dwa gole. W 84' minucie po dośrodkowaniu z rzutu różnego Kacpra Bienerta głową gola strzelił Mikołaj Witaszyk. Wynik ustalił w 95' minucie, ostatniej akcji meczu Eryk Drożdżyński, który w sytuacji sam na sam spokojnie minął bramkarza i umieścił piłkę w bramce. Dla obu graczy były to premierowe trafienia w tym sezonie.

W ostatnich 15 minutach m.in. w słupek trafił Mateusz Chachuła, a w akcji sam na sam nad bramką uderzył Paku-Tshela. Niestety dwójka naszych zawodników z powodu kontuzji musiała przedwcześnie opuścić plac gry. W 64' zszedł Piotr Trepka, a w 80' po skutecznej interwencji, zamieszaniu w polu karnym po zderzeniu ze słupkiem z placu gry musiał zejść nasz bramkarz Sławomir Janicki.

Skład: Sławomir Janicki (80' Maciej Duszyński) - Piotr Trepka (64' Ryszard Wierzbiński), Łukasz Maciejewski, Maciej Ratajski, Mateusz Siemiński (78' Mateusz Chachuła) - Dawid Ciążyński (60' Kacper Bienert), Eryk Drożdżyński, Przemysław Halasz (60' Marcin Pająk), Bartosz Żołądkiewicz, David Paku-Tshela - Adam Niedzielski (67' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Patryk Jóźwiak, Jakub Matusiak, Mikołaj Pluciński. (gk) ​