Inauguracja rundy wiosennej dla Huraganu!

Inauguracja rundy wiosennej dla Huraganu! 6 marca 2022 r.

Wprost idealnie zainaugurowali rundę wiosenną seniorzy naszego klubu. Czerwono-czarni w pełni zasłużenie wygrali we Wrześni z Victorią 2:0 (0:0).

Był to mecz XX kolejki rozgrywek wielkopolskiej IV ligi. Huraganiści awansowali na 7. miejsce w stawce 20. drużyn rywalizujących w lidze.

Sobotni pojedynek pomiędzy ligowymi sąsiadami lepiej rozpoczęli Pobiedziszczanie, którzy z przebiegu całego meczu byli zespołem lepszym. W pierwszym kwadransie zawodnicy HP trzykrotnie niepokoili golkipera miejscowych. Najbliżej w 16' minucie był Paweł Piceluk, ale jego strzał z trudem odbił bramkarz Victorii Tobiasz Nowicki.

Tuż przed przerwą powinno być 1:0 dla gości, lecz ponownie górą był golkiper rywali, który wygrał pojedynek sam na sam z naszym napastnikiem.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli miejscowi mając optyczną przewagę, lecz nie zagrozili poważnie bramce strzeżonej przez Sławomira Janickiego. Najgroźniej było w 66' minucie, kiedy to rywale wykonywali rzut wolny z linii pola karnego, lecz strzał zawodnika Victorii bez trudu złapał Janicki.

Wynik meczu w 80' minucie otworzył pięknym, mierzonym strzałem z ok. 16 metrów Paweł Piceluk. Osiem minut później "Picel" wykorzystał bardzo dobre podanie wprowadzonego w drugiej połowie Maksymiliana Janowskiego, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Tym samym drugi raz w tym sezonie Pobiedziszczanie okazali się lepsi od Wrześnian wygrywając 2:0, tak samo jak w rundzie jesiennej.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski, Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Piotr Trepka (75' Ryszard Wierzbiński) - Dawid Ciążyński (71' Maciej Jakubek), Bartosz Żołądkiewicz (78' David Paku-Tshela), Patryk Jóźwiak, Eryk Drożdżyński (84' Kacper Bienert), Marcin Jędrzejczak (78' Maksymilian Janowski) - Paweł Piceluk. Pondto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Mateusz Kozłowski, Łukasz Maciejewski, Mateusz Chachuła. (gk)