Juniorzy z przełamaniem! Cztery gole Kaźmierczaka w starciu z TPS.

Juniorzy z przełamaniem! Cztery gole Kaźmierczaka w starciu z TPS. 19 września 2023 r.
Młodzież     Drukuj

Sezon piłkarzy Akademii Huraganu Pobiedziska w pełni. Za nami kolejna kolejka piłkarskiej rywalizacji, a raport z młodzieżowych boisk poniżej.

Zapraszamy do lektury!

Pierwsza na boisko wybiegła drużyna młodzika, która udała się na wyjazdowe spotkanie do Witkowa gdzie rywalizowała z zespołem miejscowej Vitcovii. Po serii trzech zwycięstw faworytem meczu byli zawodnicy z Pobiedzisk. Huraganiści choć nie bez problemów sprostali oczekiwaniom sięgając po kolejny komplet punktów. Mecz po bramce Jana Maciejewskigo i golu samobójczym zakończył się wygraną Huraganu 2:1.

W roli gospodarza wystąpił zespół trampkarza podejmując drużynę Victorii Września. Spotkanie było ciekawym zaciętym widowiskiem, które na trybuny Pobiedziskiego stadionu przyciągnęło sporo kibiców. Lepsi okazali się goście, zwyciężając 3:1 (1:0). Wynik nie w pełni odzwierciedla boiskowe wydarzenia. Oba zespoły pokazały wiele ciekawych składnych akcji a drużynie czerwono-czarnych ewidentnie brakowało skuteczności. Gospodarzą należą się jednak słowa pochwały za chęć zwycięstwa i walkę do ostatniego gwizdka. Honorowe trafienie zaliczył Borys Budzyński.

Na bezwynikowy turniej aż do Konina udał się zespół orlika. W ramach czwartej grupy cyklu turniejowego młodzi Huraganiści rywalizują z drużynami AP Reissa Konin, Mieszko Gniezno oraz Zjednoczeni Września. Wskutek nieobecności drużyny z Wrześni, Huragan wystawił w zawodach dwa zespoły. Rozgrywane mecze obfitowały w wiele sytuacji podbramkowych oraz pojedynków 1x1 dając sporo satysfakcji i piłkarskiego doświadczenia młodym adeptom futbolu.

Jako ostatnia do rywalizacji przystąpiła drużyna juniora. Po nieudanym dla zespołu początku rozgrywek do Pobiedzisk zawitał TPS Winogrady Poznań. W pierwszej części meczu zdecydowaną przewagę posiadali gospodarze, którzy dzięki klasycznemu hat-trikowi autorstwa Kryspina Kaźmierczaka na przerwę schodzili prowadząc 3:1. W drugiej połowie stroną przeważającą był zespół TPS-u, doprowadzając do wyrównania. Na szczęście dla HP w jednej z ostatnich akcji meczu świetnie tego dnia dysponowany Kaźmierczak zdobył swoją czwartą bramkę dając drużynie zwycięstwo 4:3 i pierwsze punkty w ligowej tabeli.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (lg)

Huragan Pobiedziska