Kolejne mecze Akademii za nami

Kolejne mecze Akademii za nami 19 maja 2021 r.
Młodzież     Drukuj

Ostatnia kolejka przyniosła pełną pulę rozstrzygnięć. Jako pierwsi mecz rozegrali juniorzy, którzy przez marcowy „lockdown”, intensywnie nadrabiają zaległości, grając w środku tygodnia.

Podopieczni trenera Adama Stachowiaka musieli uznać jednak wyższość rywala.

Lubońskiego Klub Sportowy okazał się lepszy na własnym terenie i wygrał 5:1. Honorowe trafienie dla Huraganu zaliczył Krzysztof Kozanecki.

Miłe złego początki - tak najkrócej można scharakteryzować mecz młodzików, którzy do przerwy prowadzili na własnym boisku 2:0 z drużyną Koziołka Poznań. Ostatecznie goście wygrali 3:2, zdobywając bramkę w doliczonym czasie spotkania. Bramki dla naszego zespołu zanotowali: Kryspin Kaźmierczak oraz Szymon Meisner.

Na kłopoty - Jakub Sudoł z zespołu orlika. Młodzi Huraganiści odnieśli kolejne zwycięstwo w tej rundzie, pokonując drugi zespół Polonii Środa. Goście po dobrym meczu i trzech trafieniach wspomnianego Sudoła, oraz jednym Tytusa Grabskiego wygrali to spotkanie 4:2.

Juniorzy po kilku dniach przerwy udali się do Owińsk. Pomimo lepszej gry, nie udało się zrewanżować za środową porażkę w Luboniu. Wynik w tym meczu otworzył Dawid Cieśla, jednak jak się okazało było to trafienie honorowe. Ostatecznie juniorzy przegrali 1:2.

Dobrą passę kontynuuje zespół rezerw, prowadzony przez trenera Roberta Raszewskiego. Drugi zespół seniorów wygrał w Uchorowie z miejscowym KS-em 2:1 (0:0). Było to już 3 ligowe zwycięstwo w tej rundzie na 4 rozegrane mecze. Zwycięstwo w tym meczu zapewnili Marcin Jesionkowski i Mikołaj Witaszyk. Warto odnotować, że w pierwszej połowie rzut karny obronił nasz bramkarz Marceli Hierowski.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts/gk)