Kolejny lider zatrzymany!

Kolejny lider zatrzymany! 16 kwietnia 2022 r.

Wielka Sobota przyniosła czerwono-czarnym kolejne punkty w tabeli IV ligi. Huraganiści zremisowali po dobrym meczu z Unią Swarzędz na terenie aktualnego lidera ligi 1:1 (0:0).

Pobiedziszczanie po rozegranych 25. meczach zajmują nadal szóste miejsce w tabeli.

Zespół trenerów Kutyni i Przybylskiego nie przestraszył się pretendenta do awansu na boiska III-ligi i zaprezentował się na jego tle bardzo dobrze. HP stworzył więcej sytuacji bramkowych i przy odrobinie szczęścia mógł wywieźć ze Swarzędza komplet punktów.

W pierwszej odsłonie nie działo się zbyt wiele jeśli chodzi o sytuacje bramkowe. Najgroźniej było w 42' minucie kiedy to po zamieszaniu w polu karnym z linii bramkowej piłkę wybyli Unici.

Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze. Wynik w 61' minucie po dośrodkowaniu Jana Paczyńskiego otworzył strzałem głową Igor Jurga i było 1:0 dla Unii.

Bramka dla rywali podziałała na Huraganistów mobilizująco co potwierdzone zostało już sześć minut później. Bramkę wyrównującą po dośrodkowaniu Piotra Trepki z rzutu wolnego głową zdobył Jakub Matusiak.

W końcówce Huragan przycisnął rywali i trzykrotnie mógł pokusić się o zdobycie bramki. Najpierw w boczną siatkę po ładnej drużynowej akcji trafił Ryszard Wierzbiński, a chwilę później tuż nad bramką z ok. 10 metrów uderzył Paweł Piceluk. Bliski szczęścia był również Marcin Jędrzejczak, którego minimalnie uprzedził bramkarz rywali Andrzej Budnik

Ostatecznie mecz zakończył się bramkowym remisem i kolejnym "urwaniem" punktów zespołowi walczącemu o awans na boiska III ligi. Przypomnijmy, kilka tygodni temu nasz zespół pokonał ówczesnego lidera tabeli Mieszko Gniezno 3:0.

Skład: Sławomir Janicki - Piotr Trepka (86' Maksymilian Janowski), Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Łukasz Maciejewski (73' Mateusz Chachuła) - Maciej Jakubek (62' Mikołaj Witaszyk), Ryszard Wierzbiński, Patryk Jóźwiak, Eryk Drożdżyński, Marcin Jędrzejczak - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Filip Szkutnik, Robert Międzybłocki, Marcin Jesionkowski. (gk)