Kolejny remis "na koncie" HP

Kolejny remis "na koncie" HP 7 października 2024 r.

Piąty remis w XI kolejce rozgrywek zanotowali piłkarze seniorów naszego klubu. Czerwono-czarni tym razem podzielili się punktami w Golinie z miejscową Polonią.

Huraganiści zajmują aktualnie 7. miejsce w ligowej tabeli.

Mecz na terenie solidnego beniaminka miał dwa oblicza. W pierwszej połowie to gospodarze dyktowali warunki na placu, w drugiej z kolei goście.

Wynik meczu Polonia otworzyła w 21' minucie za sprawą Rafała Iwińskiego, który głową skierował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Wcześniej pod bramką Krzysztofa Chmielewskiego było bardzo gorąco, szczególnie po rzutach rożnych wykonywanych przez przeciwników. Pierwsza odsłona była prawdopodobnie najsłabszą w tym sezonie w wykonaniu ekipy trenera Ludwiczaka

Po przerwie mocno zmotywowani Huraganiści dążyli do wyrównania co udało się w 67' minucie po rzucie karnym. Gola po dobitce swojego strzału zdobył Mykhailo Mazur. Minutę później było już 2:1. Po dośrodkowaniu Jakuba Czaplińskiego ładną bramkę uderzeniem głową zdobył Wojciech Kłakulak.

Mogło się wydawać, że już nic nie odbierze kompletu "oczek" tym bardziej, że zawodnik rywali za zagranie ręką w sytuacji z 67' minuty obejrzał drugą żołtą kartę. Niestety podobnie jak w meczu z Obrą, po stałym fragmencie, dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym w 88' minucie Polonia ku uciesze swoich kibiców doprowadziła do wyrównania.

Szersza fotorelacja przygotowana przez Sobieszkou Fotografia dostępna na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj. (gk)