Kolejny wyjazdowy komplet!

Kolejny wyjazdowy komplet! 11 października 2021 r.

W minioną sobotę Huraganiści odnieśli czwarte wyjazdowe zwycięstwo. Pobiedziszczanie wygrali w Piaskach (powiat gostyński) z miejscową Koroną 1:0 ustalając wynik meczu już w pierwszej połowie.

Po 11. kolejkach HP zajmuje 8. miejsce w tabeli IV ligi.

Rywale podobnie jak Huragan są ligowym beniaminkiem więc było to starcie zespołów, które w minionym sezonie wygrały swoje ligi i awansowały na czwartoligowe boiska.

Mecz na małym boisku w Piaskach nie przyniósł wielu sytuacji bramkowych. Jedyna bramka meczu padła w 30’ minucie meczu po prostopadłym podaniu Bartosza Żołądkiewicza do Pawła Piceluka, który minął rywala i ładnym strzałem pokonał golkipera miejscowych.

Chwile po bramce w poprzeczkę bramki Sławomira Janickiego trafili gospodarze. W pierwszej odsłonie przewagę posiadali podopieczni trenera Pawła Kutyni co udało się potwierdzić golem, który jak się później okazało dał szósty komplet punktów w tym sezonie.

Druga odsłona rozpoczęła się od drugiej żółtej kartki dla Marcina Jędrzejczaka, tym samym Huragan od 48’ minuty grał w osłabieniu. W 61’ minucie powinno być 2:0, ale po akcji Dawida Ciążyńskiego minimalnie obok bramki z ok. 10 metrów uderzył strzelec bramki z pierwszej połowy.

Rywale w drugich 45. minutach próbowali za wszelka cenę doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji i przegrali po raz ósmy w sezonie.

Skład: Sławomir Janicki – Daniel Brylewski, Jakub Matusiak, Maciej Ratajski, Kacper Bienert – Marcin Jędrzejczak, Bartosz Żołądkiewicz (78' Mikołaj Witaszyk), Patryk Jóźwiak, Ryszard Wierzbiński (46' Eryk Drożdżyński), Dawid Ciążyński (78' Marcin Pająk) – Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Mateusz Kozłowski, Mateusz Chachuła, Hubert Kaptur, David Paku-Tshela, Szymon Włodarczyk. (gk)