Koronawirus wygrywa z inauguracją wiosny...

Koronawirus wygrywa z inauguracją wiosny... 10 marca 2020 r.
Pilne     Drukuj

"W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym władze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich w województwie do 23 marca." Taki komunikat wydany został dziś przez WZPN. Tym samym na pierwszy oficjalny mecz w tym roku trzeba będzie poczekać...

Poniżej rozwnięcie wiadomości dotyczącej zawieszenia rozgrywek, który pojawił się dziś na www.wielkopolskizpn.pl

"Wstrzymanie rywalizacji dotyczy wszystkich rozgrywek prowadzonych przez Związek na szczeblu wojewódzkim tj. IV ligi, klas niższych i wszystkich klas młodzieżowych. Odwołane zostają również związkowy turniej Skrzatów zaplanowany na 14 marca w Czempiniu, a także wszystkie konsultacje i zgrupowanie kadr wojewódzkich i powiatowych. W innym terminie odbędą się ponadto zaplanowane na ten tydzień spotkania organizacyjne z klubami w Pile i Lesznie.

Przy podjeciu decyzji Wielkopolski ZPN brał pod uwagę zalecenia i decyzje władz lokalnych oraz państwowych. Choć organizatorami meczów pozostają kluby-gospodarze, Związek jako organizator rozgrywek - mając na względzie skalę piłkarskiej rywalizacji w regionie - czuje się szczególnie zobowiązany do podjęcia działań ograniczających ryzyko zachorowań.

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będzie uważnie monitorowana w kolejnych dniach, a o dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco."

Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 Huraganiści mieli rozpocząć rywalizację ligową domowym meczem ze Sparta Złotów. Tydzień później czerwno-czarni mieli z kolei zagrać ze Spartą w Obornikach. Na ten moment pierwszym meczem rundy rewanżowej będzie, również domowy pojedynek z Pogonią Łobżenica, w niedzielę 29 marca o 15. (gk) 

Huragan Pobiedziska