Mamy lidera, HURAGAN mamy lidera!

Mamy lidera, HURAGAN mamy lidera! 13 września 2020 r.
Seniorzy - relacja z meczu     Drukuj

Hit kolejki V ligi pomiędzy Huraganem, a Notecią Czarnków przyniósł dużo emocji licznie zgromadzonym sympatykom piłki nożnej na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach.

W obecności blisko 400 kibiców Huraganiści po ciekawym meczu zasłużenie wygrali 2:0 (0:0).

Mecz dwóch zespołów walczących o awans do IV ligi był ciekawym widowiskiem. W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze, lecz nic z tego nie wynikało. Żadna z drużyn nie stworzyła 100% okazji do zdobycia gola, co nie znaczy, że w pierwszych 45 minutach nic się nie działo.

Po przerwie przeważali gospodarze co potwierdzone zostało bramką tuż po wznowieniu drugiej połowy. Gola w 49 minucie zdobył Ryszard Wierzbiński po dośrodkowaniu Marcina Jędrzejczaka. Tym samym Huraganiści zasłużenie objęli prowadzenie. Zespół z Pobiedzisk wyglądał lepiej na tle rywala co potwierdzają statystyki i m.in. aż 16 rzutów rożnych. Gdyby czerwono-czarni rozegrali lepiej kilka akcji z pewnością wynik byłby inny.

W końcówce rywale dalekimi wrzutkami m.in. z rzutów wolnych próbowali zagrozić miejscowym, ale bezbłędny w bramce Huraganu był Sławomir Janicki. Wynik ustalił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzałem zza pola karnego Bartosz Żołądkiewicz i wprawił w euforię miejscowych kibiców!

Pobiedziszczanie tym samym po 7 kolejkach awansowali na pierwsze miejsce w ligowej tabeli i aktualnie przewodzą w stawce drużyn rywalizujących w rozgrywkach V ligi.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski, Łukasz Maciejewski, Maciej Ratajski, Kacper Bienert (79 Piotr Trepka) - Marcin Jędrzejczak (60' Jakub Matusiak), Ryszard Wierzbiński (60' Mikołaj Pluciński), Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz, Dawid Ciążyński (75' Mateusz Chachuła) - Przemysław Halasz (60' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Mateusz Siemiński. (gk)