Mecz na szczycie dla Huraganu!

Mecz na szczycie dla Huraganu! 29 maja 2021 r.

W najciekawszym meczu 30. kolejki V ligi Huraganiści wygrali w Chodzieży z miejscową Polonią 3:1 (1:1). Był to pojedynek pierwszego w tabeli Huraganu i trzeciej Polonii.

Pobiedziszczanie zrewanżowali się z nawiązką za jesienną porażkę na własnym terenie 0:1.

Mecz z wysokiego "C" otworzył arbiter Maciej Pelka, który chcąc się "pokazać" już w 1' minucie ukarał kartką Macieja Jakubka, a chwilę później zawodnika miejscowych. W pierwszym kwadransie obie ekipy stworzyły sobie po sytuacji z których mogły paść bramki.

Na prowadzenie pierwsi wyszli rywale w 23' minucie meczu. Gola głową po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska zdobył Jakub Zbieralski. Do momentu strzelenia bramki rywale próbowali narzucić czerwono-czarnym swój styl gry.

Wyrównanie padło osiem minut później. Dobrą akcję z boku boiska i podanie Kacpra Bienerta wykończył "na raty" pomimo asysty obrońców Polonii Paweł Piceluk dla którego było to czwarte trafienie w barwach HP w szóstym meczu.

Po przerwie bramki strzelali już tylko Pobiedziszczanie. W 71' minucie po nieudanym rzucie rożnym i wycofaniu piłki do tyłu, podanie w boczny sektor boiska otrzymał Piceluk, dośrodkował w pole karne, w którym pozostał Maciej Ratajski i strzałem głową dał prowadzeniem ekipie z Pobiedzisk.

Poloniści nie zdążyli oswoić się z aktualną sytuacją, a było już 1:3. Zza pola karnego perfekcyjnie uderzył Bartosz Żołądkiewicz i nie dał szans golkiperowi Polonii Karolowi Hermanowi. Do końca meczu piłkarze HP mądrze kontrolowali przebieg meczu i nie pozwolił zagrozić bramce Sławomira Janickiego

Mecz transmitowany był na żywo na klubowym profilu naszego klubu na facebook. Zapis spotkania dostępny tutaj.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski, Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski, Kacper Bienert (46' Marcin Pająk) - Marcin Jędrzejczak (77' Ryszard Wierzbiński), Bartosz Żołądkiewicz, Maciej Jakubek (46' Maksymilian Janowski), Eryk Drożdżyński (75' Jakub Matusiak), Dawid Ciążyński (60' David Paku-Tshela) - Paweł Piceluk (82' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Patryk Jóźwiak. (gk)