Mieszko lepszy o bramkę

Mieszko lepszy o bramkę 22 sierpnia 2021 r.

Pobiedziszczanie przegrali na wyjeździe w lokalnych derbach z Mieszkiem Gniezno 2:1. Wynik ustalony został w pierwszej połowie po stałych fragmentach gry.

Tym samym Huragan po IV kolejkach IV ligi zajmuje 11. miejsce w 20. zespołowej lidze mając na swoim koncie 6 punktów (2 zwycięstwa, 2 porażki)

Lepiej mecz rozpoczęli nasi piłkarze. Po faulu na Dawidzie Ciążyńskim w 16 minucie rzut karny pewnie wykonał Patryk Jóźwiak i czerwono-czarni objęli prowadzenie.

Niestety od tego momentu do końca pierwszej połowy zdecydowanie przeważali gospodarze, którzy zdobyli w tej części meczu dwie bramki. W 28 minucie po rzucie wolnym gola głowę zdobył Michał Steinke, a trzy minuty później rzut karny wykorzystał Damian Garstka.

Huraganiści po przerwie wyglądali zdecydowanie lepiej niż w pierwszej odsłonie. Przeważali, lecz zabrakło klarownych sytuacji do zdobycia bramki wyrównującej. Kilkukrotnie pod bramką byłego III-ligowca było "gorąco", ale piłka ostatecznie do bramki nie wpadła.

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z sobotniej potyczki Huraganu z Mieszkiem, który dostępny jest tutaj.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski, Maciej Ratajski, Jakub Matusiak (80' Szymon Włodarczyk), Kacper Bienert (46' Marcin Pająk) - Marcin Jędrzejczak (72' David Paku-Tshela), Ryszard Wierzbiński (68' Filip Szkutnik), Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz, Dawid Ciążyński (85' Mateusz Chachuła) - Maciej Jakubek (68' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Maksymilian Janowski, Hubert Kaptur. (gk)