Młodziki mistrzami, trampkarze wicemistrzami swoich grup

Młodziki mistrzami, trampkarze wicemistrzami swoich grup 14 listopada 2023 r.
Młodzież     Drukuj

Ostatnia pełna seria gier pobiedziskiej młodzieży za nami. W mijających dniach sympatycy Akademii Huraganu Pobiedziska na brak sportowych emocji nie mogli narzekać.

Poniżej tradycyjnie przegląd weekendowego graniu w wykonaniu czerwono-czarnych.

Jako pierwsza na placu gry zameldowała się drużyna młodzika, która w piątkowe popołudnie udała się na ciężki mecz do Gniezna z miejscowym Mieszkiem. Skalę trudności tego spotkania niech obrazuje fakt, że spotkały się zespoły lidera (Huragan) i vice-lidera (Mieszko) rozgrywek. W tym hitowym starciu górą okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 3:1 (1:1) honorowe trafienie dla naszej ekipy zaliczył Dominik Kuźniarek. Pomimo porażki zespół zachował pozycję w tabeli mając do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z drużyną z Witkowa.

Najwięcej gry na przełomie tygodnia miał zespół juniora, który w tym okresie rozegrał dwa spotkania kończące rozgrywki ligowe w tej rundzie. Pierwsze z nich przypadło na sobotnie przedpołudnie kiedy to zespół udał się do Środy Wielkopolskiej na mecz z miejscową SP Gol. Opisując ten mecz wystarczy wspomnieć, iż najjaśniejszą postacią w naszej drużynie był bramkarz Norbert Olejniczak, a potwierdzeniem tego była 64 min. spotkania, w której obronił on rzut karny. Z obowiązku należy odnotować wynik rywalizacji 6:0 (3:0) dla naszych rywali.

Zupełnie inny obraz gry w wykonaniu juniorów mogliśmy obserwować w poniedziałkowe późne popołudnie, kiedy to na Kiszkowską 7 zawitał zespół Lidera Swarzędz. Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy to sceneria rozgrywania zawodów (mecz rozgrywany był przy sztucznym oświetleniu) czy też inny czynnik wpłynął na to, że gra huraganistów w ogóle nie przypominała tej z sobotniej potyczki. Po ciekawym spotkaniu obfitującym w wiele składnych akcji drużyna zwyciężyła 4:1 (1:1). Bez wątpienia ozdobą meczu był gol autorstwa Dominika Woźniaka a pozostałe bramki dla HP strzelali Kryspin Kaźmierczak (2) i Dominik Pawlak.

Również ostatnie spotkanie w tej rundzie rozgrywek zaliczył zespół trampkarza, który w niedzielę podejmował na własnym obiekcie drużynę MKS Trzemeszno. Nasi reprezentanci prezentując duże umiejętności indywidualne oraz wysoki poziom gry zespołowej pewnie zwyciężyli 4:1 (2:1) a bramki w meczu strzelali: Borys Budzyński (2), Jakub Maciejewski i Krzysztof Monderek.

W sobotę w Święto Niepodległości drużyna orlików udała się do Gniezna na turniej organizowany pod patronatem Prezydenta Gniezna. W turnieju brało udział 10 zespołów z rocznika 2013 i młodszych. Czerwono-czarni udali się reprezentacją rocznika 2014. Huraganiści zakończyli zawodu na drugim miejscu.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (lg)

Huragan Pobiedziska