Niedosyt

Niedosyt 16 sierpnia 2021 r.

W III kolejce IV ligi Pobiedziszczanie przegrali u siebie ze spadkowiczem z III ligi i aktualnym liderem tabeli Nielbą Wągrowiec 1:2. Do przerwy przy Kiszkowskiej był remis 1:1.

Była to pierwsza porażka w meczu o punkty w 2021 roku. Wcześniej czerwono-czarni przegrali w październiku ubiegłego roku z Polonią Chodzież 0:1.

Pomimo przegranej gospodarze zaprezentowali się z dobrej strony. Porażka jednak w meczu w którym Huragan stworzył więcej sytuacji bramkowych i w perspektywie całego meczu lepiej operował piłką niż byli III-ligowcy pozostawia spory niedosyt.

Wynik w 28' minucie otworzyli Huraganiści. Po ładnej akcji i uderzeniu Marcina Jędrzejczaka piłkę do własnej bramki skierował obrońca rywali. Rywale wyrównali po niegroźnej akcji dziesięć minut później. Dośrodkowanie z boku boiska odbił nasz bramkarz, a piłkę do bramki skierował Łukasz Iskrzyński

Dwie minuty później bliski zdobycia bramki był Maciej Jakubek, ale zabrakło centymetrów żeby "przeciąć" piłkę która przeleciała wzdłuż bramki rywali. Drugą połowę od groźnej akcji zaczęli miejscowi, a bliski szczęścia  w 47' minucie był Bartosz Żołądkiewicz.

W 58' minucie na prowadzenie wyszli rywale. Po szybkiej akcji i dośrodkowaniu piłki nie opanował napastnik rywali, nasz obrońca jednak tak pechowo ją wybijał, że trafił rywala, a piłka wpadła do bramki. W późniejszej fazie meczu Huraganiści przy licznie zgromadzonej publice na trybunach próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz ta sztuka nie udała się kolejno m.in. Pawłowi Picelukowi czy Dawidowi Ciążyńskiemu.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski, Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Piotr Trepka (65' Hubert Kaptur) - Marcin Jędrzejczak (75' David Paku-Tshela), Patryk Jóźwiak (75' Przemysław Halasz), Eryk Drożdżyński (82' Ryszard Wierzbiński), Bartosz Żołądkiewicz, Dawid Ciążyński - Maciej Jakubek (46' Paweł Piceluk). Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Mateusz Chachuła, Filip Szkutnik, Szymon Włodarczyk. (gk)