Nieudana wyprawa do dalekiego Kępna

Nieudana wyprawa do dalekiego Kępna 19 czerwca 2022 r.

Ostatni mecz sezonu mają za sobą piłkarze Huraganu. Nasz zespół w minioną niedzielę o godzinie 13:00 zmierzył się na wyjeździe z walczącą o ligowy byt Polonią Kępno.

Rywale wygrali 2:0 rozstrzygając losy spotkania w pierwszej połowie.

Mecz rozgrywany był w ponad 30-stopniowym upale i silnie wiejącym wietrze. Upał wpłynął na tempo rywalizacji, z kolei wiatr na "grę na jedną bramkę". Sam pojedynek nie był porywającym widowiskiem, a sytuacji bramkowych było jak na przysłowiowe lekarstwo.

Gospodarze bramki w pierwszej połowie zdobyli po stałych fragmentach gry. Najpierw w 8' minucie gola z wątpliwego rzutu karnego zdobył Jakub Górecki, a w 26' Wiktor Łuczak po rzucie rożnym i strzale głową.

W pierwszej odsłonie przeważali piłkarze Polonii, w drugiej Huragan. Niestety czerwono-czarnym pomimo przewagi ostatecznie nie udało się zdobyć choćby gola honorowego.

Niedzielny mecz był zarazem ostatnim akordem sezonu 2021/22. Przerwa "wakacyjna" potrwa do 13 lipca.

W najbliższy weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka rozgrywek IV ligi grup wielkopolskiej. Wskutek wycofania się drużyny Wilków Wilczyn nasz zespół będzie pauzował. HP w najgorszym rozrachunków sezon zakończy na 5. miejscu w tabeli.

Należy zaznaczyć, że sponsorem najdalszego wyjazdu w tym sezonie drużyny seniorów do Kępna (170 km) była Cukiernia GrzeczkaDziękujemy naszemu wieloletniemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!