Ogólnopolskie sukcesy naszych wychowanków!

Ogólnopolskie sukcesy naszych wychowanków! 2 lipca 2019 r.
Inne     Drukuj

Barbara Wierzbińska oraz Bartosz Stasiak czyli 13-letnia zawodniczka młodzików i 19-letni zawodnik seniorów Huraganu maja na swoim koncie sukcesy rangi ogólnopolskiej!

Oboje niedawno zapisali na swoim koncie zdobycie Mistrzostwa Polski. Basia wraz z reprezentacją Wielkopolski U-14 dziewcząt zdobyła Mistrzostwo Polski w swojej kategorii, z kolei Bartek w barwach klubu Spartan Lublin zdobył Mistrzostwo Polski Niesłyszących!

19 07 03

Zespół dziewcząt w którym Basia Wierzbińska występuje regularnie od dłuższego czasu po dotarciu do Finału Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich wygrał 12 czerwca w Jarocinie z reprezentacją Małopolski po rzutach karnych. Tym samym młode zawodniczki reprezentujące nasze województwo zostały najlepszymi piłkarkami w swojej kategorii w Polsce!

19 07 03 1Bartosz Stasiak był z kolei podstawowym zawodnikiem finałowych rozgrywek Mistrzostw Polski Niesłyszących rozgrywając w pełnym wymiarze czasowym wszystkie trzy spotkania. Po dwóch wygranych i remisie z zespołami z Warszawy (4:2, gol naszego zawodnika), Wrocławia (2:2) i Krakowa (4:1) drużyna zrzeszona w Polskim Związku Sportu Niesłyszących została najlepszą drużyna w naszym kraju. Zawody odbyły się 17 maja w Lublinie.

Warto zaznaczyć, że barwy Spartana Lublin reprezentował również wychowanek Huraganu Jan Paczyński, który obecnie reprezentuje zespół III-ligowego Sokoła Kleczew. Z trzema golami został wspólnie z trójką innych zawodników najlepszym strzelcem zawodów.

Jeszcze jeden z naszych zawodników może pochwalić się ciekawym osiągnieciem. 18-letni Ryszard Wierzbiński występujący w seniorach i juniorach HP, brat Basi, wziął udział w czerwcowym zgrupowaniu U-19 organizacji Polish Soccer Skills w Holandii pokazując swoje umiejętności w turnieju oraz sparingach z drużynami Holenderskimi.

Wielkie gratulacje dla naszych wychowanków za osiągane sukcesy, które z pewnością cieszą wszystkich, którym dobro naszego klubu leży na sercu! Powodzenia w dalszych wyzwaniach!