Ostatnia prosta młodzieżowego grania

Ostatnia prosta młodzieżowego grania 8 listopada 2023 r.
Młodzież     Drukuj

Jesienna runda rozgrywek młodzieżowych zbliża się do końca. Niestety i w tej serii nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych spotkań. Tym razem odwołany został mecz zespołu młodzika (tydzień temu juniorów).

Powodem zaistniałej sytuacji był stan murawy Stadionu Miejskiego w Pobiedziskach, obciążonej obfitymi opadami deszczu. Dlatego informacja jaka ostatnio zelektryzowała liczne pobiedziskie środowisko piłkarskie o pozyskaniu środków na budowę nowej płyty ze sztuczną nawierzchnią niezmiernie nas cieszy. Już dziś z utęsknieniem czekamy na oddanie do użytku obiektu, który w przyszłości pozwoli ograniczyć takie zdarzenia.

W tej rundzie gier barw Akademii Huraganu Pobiedziska broniły drużyny trampkarzy i juniorów. Obaj nasi reprezentanci rywalizowali w spotkaniach wyjazdowych.

Zespół trampkarza udał się do Wrześni na mecz z miejscową Victorią. Po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu czerwono-czarni pokonali wyżej notowanego przeciwnika 4:2 (3:2) i umocnili swoją pozycję w bieżących rozgrywkach. Bramki dla Huraganu w tym spotkaniu strzelali: Oliwier Uramowski (2) i Borys Budzyński (2)

Z kolei juniorzy swój mecz rozgrywali w stolicy Wielkopolski gdzie podejmował ich TPS Winogrady Poznań. Już przed rozpoczęciem zawodów można było spodziewać się zaciętego boju, gdyż oba zespoły przed tym spotkaniem legitymowały się identycznym dorobkiem punktowym. Ostatecznie końcowy triumf świętowali Huraganiści, którzy zwyciężyli 5:3 (3:2) i przeskoczyli rywali w ligowej tabeli. Bramkami w tym meczu dla HP podzielili się: Oliwier Kluczyński (2), Kryspin Kaźmierczak (2) i Tobiasz Szczygielski.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (lg)

Huragan Pobiedziska