Ostre strzelanie przy Kiszkowskiej!

Ostre strzelanie przy Kiszkowskiej! 21 listopada 2021 r.

Ciekawszego przebiegu ostatniego meczu Huraganu w 2021 roku na własnym stadionie nie można było sobie wymarzyć. Nie dość, że Pobiedziszczanie wygrali i zainkasowali dziewiąty komplet punktów to jeszcze strzelili rywalom sześć bramek.

HP w XVIII kolejce pokonał Polonię Marcinki 1908 Kępno 6:3 (3:3).

Mecz lepiej rozpoczęli rywale, którzy w pierwszych pięciu minutach dwukrotnie zagrozili naszej bramce. W obu sytuacjach bardzo dobrze spisał się Krzysztof Chmielewski.

W 7' minucie było 1:0 dla czerwono-czarnych. Jak rasowy napastnik w polu karnym zachował się 19-letni wychowanek naszego klubu Maksymilian Janowski, który ładnym zwodem minął obrońców i pokonał bramkarza gości.

W 14' minucie mogło być 2:0, ale w ostatniej chwili obrońca Polonii wyprzedził Mikołaja Witaszyka i wybił piłkę na rzut rożny. W 19' i 22' minucie z goli cieszyli się przyjezdni, którzy trafiania zaliczyli po rzucie rożnym i wolnym.

Na osiem minut przed końcem do bramki ponownie trafił Janowski, któremu po raz drugi tego dnia asystował Dawid Ciążyński. "Ciąża" w 43' minucie wyprowadził Pobiedziszczan na prowadzenie, którego niestety nie udało się utrzymać do końca pierwszej połowy. Po błędzie naszego golkipera rywale w 45' minucie strzelili trzecie gola i było 3:3.

W drugiej połowie bramki strzelali już tylko Huraganiści. Tuż po wznowieniu w słupek trafił Maciej Jakubek, który na boisku pojawił się zaraz po przerwie. W 66' minucie ładnego gola po strzale zza pola karnego zdobył Ryszard Wierzbiński, a później dwa trafienia (69' i 77') dołożył wprowadzony na boisko Łukasz Maciejewski.

Warto podkreślić, że w wyjściowej jedenastce na mecz z Polonią znalazło się sześciu wychowanków HP.

W ostatniej jesiennej kolejce rywalem podopiecznych trenerów Kutyni i Przybylskiego będzie drużyna Wilków Wilczyn. Mecz rozegrany zostanie na wyjeździe w przyszłą sobotę o godzinie 13:30.

Skład: Krzysztof Chmielewski – Piotr Trepka (64' Kacper Bienert), Jakub Matusiak (77' Marcin Pająk), Maciej Ratajski, Daniel Brylewski (66' Łukasz Maciejewski) – Dawid Ciążyński, Ryszard Wierzbiński, Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz (56' Eryk Drożdżyński), Maksymilian Janowski (46' Maciej Jakubek) – Mikołaj Witaszyk (61' Marcin Jędrzejczak). Ponadto w kadrze: Sławomir Janicki, Filip Szkutnik, Mateusz Chachuła. (gk)