Ostrzeszowski dreszczowiec dla Huraganu!

Ostrzeszowski dreszczowiec dla Huraganu! 26 września 2021 r.

Z piekła do nieba, tak trzeba określić przebieg wydarzeń sobotniego meczu Huraganu w oddalonym od Pobiedzisk 150 kilometrów Ostrzeszowie.

Huraganiści wygrali ostatecznie z miejscową Victorią 3:1 (0:0)  i wskoczyli na szóste miejsce w tabeli wielkopolskiej IV ligi.

W pierwszej odsłonie gole nie padły choć obie strony stworzyły sobie po kilka sytuacji z których mogły paść bramki. Najlepsze okazje po stronie HP mieli kolejno Paweł Piceluk, który dwukrotnie w 5’ i 15’ minucie mógł skorzystać z błędu rywali.

Bliski szczęścia był również Bartosz Żołądkiewicz, którego strzał z bliska instynktownie wybronił golkiper rywali czy Marcin Jędrzejczak, którego uderzenie z linii pola karnego nieznacznie minął bramkę Victorii.

Ze strony gospodarzy najgroźniej było w 25’ minucie, którzy w przeciągu kilkudziesięciu sekund oddali trzy celne strzały na bramkę HP. Trzeba zaznaczyć, że perfekcyjnie w bramce Huraganu spisał się Krzysztof Chmielewski, który uratował zespół przed stratą gola.

Drugą połowę lepiej zaczęli Ostrzeszowianie. Na domiar złego w 57’ minucie wychodzącego na czystą pozycję rywala sfaulował Daniel Brylewski za co zobaczyć czerwoną kartkę i Pobiedziszczanie musieli grać w „10”. Chwilę później było 1:0 dla miejscowych po dośrodkowaniu z boku boiska i strzale z bliskiej odległości.

Huraganiści próbowali odpowiedzieć, lecz lepsze sytuacje mieli gospodarze, którzy mogli „zamknąć mecz”. Piłkarzy z Ostrzeszowa zatrzymał wspomniany już golkiper HP Krzysztof Chmielewski, który wybronił m.in. sytuację sam na sam i silny strzał z ok. 15 metrów.

W 70’ minucie meczu na boisku pojawił się Kacper Bienert dla którego było to 101. ligowy występ w czerwono-czarnych barwach. Ten zawodnik w 81’ minucie ładnym strzałem z bocznego sektora pola karnego dał wyrównanie, w 91’ minucie jego dośrodkowanie do własnej bramki skierował obrońca rywali, a w 97’ minucie ustali wynik meczu na 3:1! Warto zaznaczyć, że dwie asysty przy golach Binia” zaliczył również wprowadzony w drugiej połowie Ryszard Wierzbiński. Arbiter pokazał w trakcie meczu, aż 10 żółtych kartek (8 gospodarzom) i 2 czerwone.

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu przygotowanego przez gospodarzy (tutaj) oraz materiału przygotowanego przez portal Ostrzeszówinfo.pl (tutaj).

Skład: Krzysztof Chmielewski – Hubert Kaptur (46’ Marcin Pająk), Jakub Matusiak (46’ Łukasz Maciejewski), Maciej Ratajski, Daniel Brylewski – Marcin Jędrzejczak (70’ Kacper Bienert), Bartosz Żołądkiewicz (90’ Eryk Drożdżyński), Patryk Jóźwiak, Filip Szkutnik (55’ Ryszard Wierzbiński), Dawid Ciążyński (75’ Mikołaj Witaszyk) – Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Marceli Hierowski, Mateusz Kozłowski. (gk)