Pewne wyjazdowe 3 punkty!

Pewne wyjazdowe 3 punkty! 1 maja 2021 r.

Komplet trzech punktów z piątkowego wyjazdu przywieźli do Pobiedzisk piłkarze Huraganu. Czerwono-czarni wygrali pewnie i zasłużenie na trudnym terenie w Skokach 2:0 (1:0).

Już  w najbliższy poniedziałek o godzinie 16. kolejny ligowy pojedynek. Znów na wyjeździe zagramy z Płomieniem Połajewo.

Wracając do piątkowego starcia XXVI V ligi, nasza drużyna przeważała przez praktycznie cały mecz, będąc zespołem bezsprzecznie lepszym. Gospodarze od samego początku meczu skupili się nad obroną własnej bramki, licząc na szybkie kontrataki.

Wynik meczu w 16' minucie meczu otworzył Bartosz Żołądkiewicz ładnym uderzeniem z pierwszej piłki zza pola karnego po dośrodkowaniu z lewej strony Dawida Ciążyńskiego. Chwilę później powinno być 2:0. Maksymilian Janowski minął bramkarza i obrońcę, został ewidentnie sfaulowany, lecz ku zdziwieniu wszystkich, gwizdek sędziego milczał.

Po przerwie nadal mocno zmotywowani Huraganiści stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W słupek trafił m.in. Żołądkiewicz, a odrobiny szczęścia zabrakło Ciążyńskiemu, JędrzejczakowiJanowskiemu czy Chachule.

W 60' minucie premierowego gola dla drużyny z Pobiedzisk zdobył Maciej Jakubek, który dołączył do HP w przerwie zimowej. "Dziki" wykorzystał dokładne podanie strzelca pierwszej bramki i ustalił wynik meczu.

Mecz transmitowany był na żywo na klubowym profilu HP na facebook. Zapis spotkania dostępny tutaj.

Skład: Sławomir Janicki - Marcin Pająk, Piotr Trepka (70' Łukasz Maciejewski), Maciej Ratajski, Kacper Bienert, Dawid Ciążyński (74' David Paku-Tshela), Patryk Jóźwiak, Bartosz Żołądkiewicz, Maciej Jakubek (67' Mateusz Chachuła), Marcin Jędrzejczak (67' Mikołaj Witaszyk) - Maksymilian Janowski (89' Mikołaj Pluciński). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Eryk Drożdżyński, Waldemar Tyliński. (gk)