Pobiedziska lepsze od Konina! Kolejne 3 punkty dla HP!

Pobiedziska lepsze od Konina! Kolejne 3 punkty dla HP! 13 marca 2022 r.
Seniorzy - relacja z meczu     Drukuj

W drugim wiosennym meczu ligowym piłkarze Huraganu zanotowali kolejną wygraną. Tym razem Pobiedziszczanie pokonali na własnym terenie Górnika Konin 3:0 (0:0).

HP w tabeli zajmuje obecnie 5. miejsce w stawce 20. drużyn wielkopolskiej IV ligi.

Podopieczni trenerów Pawła Kutyni i Jacka Przybylskiego (byłego zawodnika dawnego Aluminium Konin) zainkasowali komplet punktów zasłużenie będąc zespołem lepszym, choć w pierwszej połowie brakowało konkretów. Żadna z drużyn w pierwszych 45. minutach nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji na strzelenie bramki.

Druga odsłona przyniosła to czego oczekiwali wierni fani czerwono-czarnych, czyli bramki. Wynik w 58' otworzył Paweł Piceluk (10 gol w sezonie), wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali. Dziesięć minut później najskuteczniejszy zawodnik ekipy z Kiszkowskiej mógł podwyższyć wynik, ale w sytuacji sam na sam górą był golkiper rywali.

W 72' minucie było 2:0 po mierzonym strzale z rzutu wolnego po faulu na Marcinie Jędrzejczaku z okolic 16 metra. Autorem drugiego trafienia został Bartosz Żołądkiewicz. Wynik ustalony został w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Jóźwiaka i trafieniu samobójczym zawodnika z Konina.

Warto zaznaczyć, że w 82' minucie na boisku w miejsce Piotra Trepki pojawił się Mateusz Kozłowski. Dla 20-letniego wychowanka HP był to tym samym debiut w seniorskim zespole.

Cieszą kolejne punkty, bramki i drugie z rzędu czyste konto bloku defensywnego! Ta sobotnia wygrana z pewnością była szczególna dla naszego zawodnika, obrońcy Jakuba Matusiaka wychowanka zespołu z Konina.

Skład: Sławomir Janicki - Daniel Brylewski (63' Łukasz Maciejewski), Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Piotr Trepka (82' Mateusz Kozłowski) - David Paku-Tshela (52' Dawid Ciążyński), Bartosz Żołądkiewicz (72' Mikołaj Witaszyk), Ryszard Wierzbiński (46' Patryk Jóźwiak), Eryk Drożdżyński, Marcin Jędrzejczak - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Marceli Hierowski, Maciej Jakubek, Kacper Bienert. (gk)